"Chirurdzy" mają 18 sezonów, a obsada nie wyobraża sobie zakończenia serialu. Gwiazdy wyjaśniają dlaczego

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Ekipa "Chirurgów" niedawno świętowała 400. odcinek serialu. Produkcja doczekała się 18 sezonów, kolejny jest już zamówiony, a obsada nie wyobraża sobie dnia, w którym nadejdzie koniec.

Gwiazda "Chirurgów" Ellen Pompeo w wywiadach podkreśla, że namawia twórców i stację do zakończenia serialu – ale inni członkowie obsady nie wyobrażają sobie końca produkcji, co przyznali w rozmowie z People.

Chirurdzy – obsada nie wyobraża sobie końca

Przed nami finał 18. sezonu "Chirurgów", który będzie równocześnie 400. odcinkiem serialu. Z tej okazji obsada serialu spotkała się w Hollywood na specjalnej uroczystości. Wielu z aktorów podkreślało, że trudno im wyobrazić sobie koniec produkcji – w tym Chandra Wilson, która gra dr Mirandę Bailey od początku serialu.

– Myśleliśmy już o wielu zakończeniach, a oni na to: nie, to nie to. To się nie skończy. A wszystkie scenariusze... odgrywaliśmy je tak, jakby to miało się skończyć. Więc nie myślę już o tym. Nie zamierzam tego robić!

chirurdzy zakończenie

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Podobnie wypowiadała się Camilla Luddington, serialowa Jo Wilson. Aktorka stwierdziła, że na tym etapie trudno wyobrazić sobie koniec produkcji. Koleżankę z planu poparł Kevin McKidd, który gra doktora Owena Hunta już przez 13 sezonów.

– W tym momencie nie wiem, jak zakończy się ten serial. Wszyscy sądziliśmy, że ten sezon będzie końcem. Czułem, że wszyscy do tego zmierzamy w tym sezonie. Ale widzowie najwyraźniej wciąż chcą więcej.

Sama twórczyni serialu Shonda Rhimes przyznała, że nie wie, jak zakończy się serial. McKidd podkreślił, że sama specyfika serialu nie pozwala na zgadywanie, a jednocześnie daje twórcom pewną elastyczność.

– Większość seriali ma problem z tym, że ich narracja czy też sposób, w jaki opowiadają historie, zaczyna być [zbyt] zagmatwana, żeby to kontynuować. W przypadku seriali medycznych mamy do czynienia z nieskończoną ilością historii, ponieważ każdego dnia do szpitali trafiają nowi ludzie. Dlatego też trudno jest przewidzieć, jakie będzie zakończenie. Mogę jedynie powiedzieć, że w tym momencie jest to coś większego niż my wszyscy.

chirurdzy zakończenie

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Pomysłów na zakończenie "Chirurgów" nie brakuje, showrunnerka Krista Vernoff powiedziała wręcz, że pojawiają się nowe co sezon. Tymczasem ABC zamówiło już 19. sezon, a władze stacji mają nadzieję także na 20. sezon serialu. Póki co przed nami finałowy odcinek 18. sezonu, w którym ponownie pojawią się Jesse i April.

Chirurdzy sezon 18 – kolejne odcinki we środy na kanale FOX

REKLAMA