Niespodzianka – "Black Mirror" ma jeszcze wrócić. Czego powinniśmy się spodziewać po 6. sezonie serialu?

"Black Mirror: San Junipero" (Fot. Netflix)

Podczas gdy świat zwariował na punkcie "Rozdzielenia" od Apple TV+, Netflix wskrzesza stare dobre "Black Mirror". Co już wiadomo na temat 6. sezonu serialu Charliego Brookera?

"Black Mirror" zadebiutowało w 2011 roku w brytyjskiej telewizji Channel 4 i szybko stało się hitem, w błyskotliwy sposób pokazując mroczne strony współczesnego świata, w którym czasem już nie ma pewności, gdzie kończy się człowiek, a zaczynają nowe technologie. Do tej pory powstało pięć sezonów, z czego trzy na Netfliksie, który przejął serial, a według Variety w planach jest sezon 6.

Black Mirror – powstanie 6. sezon. Co już wiemy?

Netflix póki co nie potwierdza tej informacji, ale według źródeł Variety 6. sezon "Black Mirror" miałby przypominać swojego poprzednika, czyli składać się z trzech odcinków, które jeszcze bardziej przypominałyby filmy – zarówno pod względem długości, jak i rozmachu. Nic więcej na ich temat w tym momencie nie wiadomo.

Przypomnijmy, 5. sezon "Black Mirror" oglądaliśmy w czerwcu 2019 roku. Netflix pokazał wtedy trzy odcinki: "Striking Vipers", w którym zagrali Anthony Mackie i Yahya Abdul-Matteen II, "Smithereenów" z Andrew Scottem i "Rachel, Jack i Ashley Too" z Miley Cyrus w roli gwiazdki popu, której życie stało się koszmarem. Był to najsłabiej oceniany sezon ze wszystkich, a wielu dawnych fanów sugerowało wręcz, że serial nie ma już po co wracać, bo już nie jest tak innowacyjny jak na początku.

black mirror sezon 6 powrót

"Black Mirror: Rachel, Jack i Ashley Too" (Fot. Netflix)

Twórcy "Black Mirror", Charlie Brooker i Annabel Jones, w 2020 roku podpisali umowę na wyłączność z Netfliksem, ale jeszcze dwa lata temu zajmowali się innymi projektami i nie byli pewni, co z kolejnymi sezonami ich flagowego serialu.

– Jestem teraz zajęty, robię różne rzeczy. Nie wiem, co mogę powiedzieć o tym, co robię i czego nie robię. W tym momencie nie wiem, czy ludzie byliby w stanie przełknąć historie o rozpadających się społeczeństwach, więc nie pracuję nad takimi. Teraz chętniej przypominam sobie swoje umiejętności komediowe i pracuję nad scenariuszami, które mają mnie rozśmieszać – mówił Brooker w maju 2020 roku w rozmowie z Radio Times.

Jednocześnie przez blisko trzy lata toczyła się zakulisowa walka o prawa do dalszej produkcji "Black Mirror". Brooker i Jones opuścili firmę Endemol Shine Group, która miała prawa do serialu, ta zaś została przejęta z kolei przez Banijay Group, który ostatnio wreszcie sprzedał prawa Netfliksowi, dzięki czemu może powstać 6. sezon.

Tymczasem w mediach zamiast prawdziwych informacji pojawiały się głównie plotki, na przykład o spin-offach. Własny spin-off miał dostać odcinek "USS Callister" z 4. sezonu, były też sugestie, a kontynuować historię z "San Junipero". Nie wiadomo, czy twórcy rzeczywiście któryś z tych pomysłów zrealizują.

Black Mirror jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA