Znamy kolejne czarodziejki z 3. sezonu "Wiedźmina". Kto zagra Keirę Metz i Margaritę Laux-Antille?

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Do obsady 3. sezonu "Wiedźmina" dołączyły dwie aktorki, wcielające się w potężne czarodziejki, które zauważono już na planie serialu. Kim są i kogo zagrają?

Ekipa "Wiedźmina" kręci obecnie w Wielkiej Brytanii 3. sezon. Jak donosi Redanian Intelligence, na planie zauważono dwie nowe aktorki: Rochelle Rose i Safiyyę Ingar, które najprawdopodobniej grają potężne czarodziejki.

Wiedźmin sezon 3 – nowe czarodziejki na planie

Casting Safiyyi Ingar ("Lato szpiegów") był już ujawniony wcześniej, choć w pierwszych założeniach wydawało się, że aktorka zagra Milvę. Ta rola została jednak przydzielona Meng'er Zhang. Powołując się na swoje źródła, Redanian Intelligence zakłada, że Safiyyi Ingar otrzymała rolę czarodziejki Keiry Metz. W książkach Keira jest członkinią rady króla Temerii, Foltesta.

Z kolei Rochelle Rose ("Śmierć pod palmami") ma podobno wcielić się w Margaritę Laux-Antille. Margarita jest rektorką Aretuzy – posadę tą objęła po Tissai de Vries – i bliską przyjaciółką Yennefer. Aktorka znana jest dużo bardziej ze swojej scenicznej kariery, gdzie grała w takich produkcjach, jak "Kopciuszek", "Aladyn", "Zimowa opowieść" czy "Jaś i magiczna fasola".

Udział postaci Margarity Laux-Antille w 3. sezonie jest nadal tylko przypuszczeniem, ponieważ castingi do roli odbywały się pod nazwą: Maida Vale. Jednak wśród książkowych bohaterów wydaje się ona najbardziej oczywistym wyborem.

Obie aktorki mają obecnie znajdować się na planie 3. sezonu "Wiedźmina". Na początku kwietnia obie kręciły także sceny na Słowenii na zamku Predjama. Na planie były obecne wtedy także: Anya Chalotra (Yennefer), Cassie Clare (Philippa), Anna Shaffer (Triss), Therica Wilson-Read (Sabrina) i prawdopodobnie Mecia Simson (Francesca). Co sugeruje, że bohaterki Safiyyi Ingar i Rochelle Rose są członkiniami Loży Czarodziejek. Są to jednak nadal tylko spekulacje.

3. sezon "Wiedźmina" ma pokazywać wydarzenia z książki "Czas pogardy" Andrzeja Sapkowskiego, ale znajdzie się w nim także pominięty wcześniej wątek Belleteyn. Zdjęcia już się rozpoczęły i mają potrwać do września 2022 roku. Premiera prawdopodobnie w 2023 roku.

Wiedźmin jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA