Aktorka z "Bridgertonów" jako fałszywa Ciri? Pojawiły się doniesienia o nowym castingu do "Wiedźmina"

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Pojawiły się doniesienia o prawdopodobnym castingu fałszywej Ciri do 3. sezonu serialu "Wiedźmin". Co wiemy i kto został wybrany, by ją zagrać? Równocześnie serialowy Emhyr powrócił na plan.

3. sezon serialu "Wiedźmin" jest w trakcie zdjęć, nie brakuje więc regularnych doniesień z planu i informacji o nowych członkach obsady. Redanian Intelligence doniósł, że być może poznaliśmy właśnie fałszywą Ciri, choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia.

Wiedźmin sezon 3 – casting na fałszywą Ciri

Informatorzy Redanian Intelligence wskazali, że obsadzono nową aktorkę Frances Pooley (która zagrała młodą pokojówkę w 5. odcinku "Bridgertonów", "Duke and I") w roli Teryn. I o ile samo imię niewiele mówi, to jest duża szansa, że zostało ono nadane fałszywej Ciri, która w książkach pojawiła się zaledwie kilka razy, ale mimo to była ważną postacią pod kątem decyzji politycznych w świecie "Wiedźmina".

Podejrzenia nie są bezpodstawne, ponieważ aktorka nie tylko z twarzy jest bardzo podobna do Freyi Allan (Ciri), ale ma także zbliżoną budowę ciała i ten sam wzrost. Casting do tej roli został opisany w sposób nakierowujący na fałszywą Ciri: "uczennica, której wyprano mózg, by uwierzyła, że jest kimś innym".

Kolejnym śladem są kręcone zdjęcia. Frances Pooley była ostatnio w Longcross Studios, by nakręcić swoje sceny, a w tym samym czasie Bart Edwards (imperator Emhyr) podzielił się na swoim Instagramie informacją o powrocie na Kontynent. W książkach fałszywa Ciri była pokazywana tylko na dworze Emhyra i w jego towarzystwie, więc także czas zdjęciowy sugeruje objęcie przez Frances Pooley właśnie tej roli.

W książkach fałszywa Ciri została przywieziona cesarzowi Emhyrowi jako prawdziwa Cirilla Fiona. Na dworze tylko Emhyr zdawał sobie sprawę, że to nie jest prawdziwe Lwiątko z Cintry. Co ciekawe, w serialu już raz pojawiła się fałszywa Ciri (Viola Prettejohn, "Nierealne"), w 1. sezonie, gdy Calanthe (Jodhi May) próbowała oszukać Geralta (Henry Cavill). Jednak jest to zupełnie inna sytuacja, więc nic dziwnego, że do roli nowej fałszywej Ciri wybrano inną aktorkę.

Jednak to wszystko są nadal spekulacje i nic od strony Netfliksa ani twórców serialu nie zostało oficjalnie potwierdzone. Ostatnio fani zauważyli także tajemnicze ruiny, które najprawdopodobniej będą odgrywały elfickie ruiny Shaerrawedd, pojawiły się także doniesienie o możliwy obsadzeniu dwóch potężnych czarodziejek: Keiry Metz i Margarity Laux-Antille.

Wiedźmin jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA