Neil Gaiman tłumaczy zmianę Lucyfera w "Sandmanie". Autor wyjaśnia, czemu nie zagra go Tom Ellis

"Sandman" (Fot. Netflix)

Myśląc o Lucyferze ze świata Neila Gaimana, od razu wyobraża się Toma Ellisa. W serialu "Sandman" w tej roli zobaczymy jednak Gwendoline Christie, a Neil Gaiman wyjaśnił, stąd ta decyzja.

"Sandman" to serial fantasy na podstawie komiksu Neila Gaimana. W historii pojawia się Lucyfer i wielu fanów miało nadzieję, że tę rolę ponownie zagra Tom Ellis, który zyskał grono fanów, grając w ekranizacji innego komiksu tego samego autora. Tak się nie stało, a Neil Gaiman wyjaśnił dlaczego.

Sandman – dlaczego Lucyfera nie gra Tom Ellis?

To nie pierwsza taka wypowiedź. Gdy informacje o wybraniu do roli Gwendoline Christie ("Gra o tron") pojawiły się po raz pierwszy, Gaiman podkreślił, że serial "Lucyfer" z Tomem Ellisem za bardzo odszedł ze swoją historią od komiksu, by teraz pasować do "Sandmana" – stąd decyzja, by zacząć z postacią od początku. Oto co teraz odpisał na Twitterze na zadane wprost pytanie, czy nie mógł poprosić Ellisa, żeby zagrał w nowym serialu:

Ponieważ jego Lucyfer [Toma Ellisa] choć zainspirowany Lucyferem z "Sandmana", jest już tak odległy w kontinuum "Sandmana" pod koniec "Lucyfera", że wszystkim jest łatwiej wrócić do wersji z komiksu. W ten sposób nie wiadomo, co zrobi nasz Lucyfer. A Tom jest przekochany.

W poprzednim oświadczeniu twórca wypowiadał się w podobnym sposób, zaś po pojawieniu się pierwszych zdjęć z "Sandmana" wiele osób zachwycało się Gwendoline Christie.

W głównej roli w "Sandmanie", czyli jako Sen, wystąpi Tom Sturridge ("Sweetbitter"). Zgodnie z opisem od Netfliksa, czeka nas "bogate połączenie współczesnego mitu i mrocznej fantazji, w którym płynnie przeplatają się współczesna fikcja, dramat historyczny i legenda". Będziemy podążać śladami tytułowego bohatera, naprawiającego błędy, jakie popełnił podczas swojego długiego istnienia.

Datę premiery serialu poznamy prawdopodobnie podczas Netflix Geeked Week – netfliksowego wydarzenia, które wystartuje 6 czerwca. Wiadomo jednak, że produkcja ma trafić na platformę w tym roku.

Sandman – premiera w tym roku na Netfliksie

REKLAMA