Ile będziemy czekać na finałowy sezon "Stranger Things"? Twórcy mówią, że przerwa nie będzie długa

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Wczoraj na Netfliksie wylądowała pierwsza część 4. sezonu "Stranger Things" – ale twórcy chętnie opowiadają także o piątej, finałowej serii. Ile poczekamy na finał serialu?

"Stranger Things" powróciło po trzyletniej przerwie – i to z niezłym rozmachem. 30 milionów za odcinek, filmowa długość i mnóstwo nowych bohaterów to tylko część atrakcji. Serial ma także oficjalne zamówienie na finałowy, 5. sezon, a twórcy serialu zdradzili, ile na niego poczekamy.

Stranger Things – kiedy zobaczymy finałowy sezon?

Tuż przed premierą 4. sezonu "Stranger Things" bracia Dufferowie rozmawiali z serwisem Variety. Poza wyjaśnieniem, skąd podział 4. sezonu na dwie części, zasugerowali również, że na 5. sezon będziemy czekać krócej niż na czwarty.

– Nie trzymajcie nas za słowo, ale przerwa [między sezonami 4 i 5] powinna być tym razem nieco krótsza, ze względu na fakt, że mamy już wstępny zarys i nie wyobrażamy sobie, że będzie kolejna sześciomiesięczna przymusowa przerwa.

stranger things sezon 5 kiedy premiera

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Dufferowie nie ukrywają, że pożegnanie się z serialem jest czymś bardzo emocjonującym dla całej ekipy, która stała się prawdziwą rodziną.

– Podczas sześciomiesięcznej przerwy w czasie pandemii nakreśliliśmy zarys 5. sezonu i przedstawiliśmy go Netfliksowi. Byli tam obecni wszyscy, którzy znajdowali się tam, kiedy po raz pierwszy przedstawiliśmy serial w 2015 roku. Choć wtedy byliśmy sobie obcy, teraz jesteśmy przyjaciółmi i było wiele łez, kiedy to się skończyło.

Twórcy planują także spin-off serialu, który ma być zupełnie inny od oryginalnej serii. Na razie nie chcą zdradzać, o czym będzie, ale Finn Wolfhard ponoć już to zdołał odgadnąć.

W 4. sezonie "Stranger Things" od bitwy o Starcourt, która przyniosła miasteczku terror i zniszczenie, minęło sześć miesięcy. Zmagając się z jej skutkami, nasza grupa przyjaciół zostaje rozdzielona, a zmaganie się z zawiłościami licealnego życia wcale nie ułatwia im sprawy. W tym trudnym dla nich okresie pojawia się nowe przerażające zagrożenie nie z tego świata. Jeśli rozwiążą jego makabryczną tajemnicę, być może uda im się w końcu położyć kres horrorom Drugiej Strony.

Na Netfliksie dostępnych jest pierwszych siedem odcinków 4. sezonu – nasza recenzja tutaj. Druga część serii pojawi się na platformie 1 lipca.

Stranger Things – sezon 4A dostępny na Netfliksie

REKLAMA