Dlaczego Kim Cattrall odeszła z "Seksu w wielkim mieście"? Sarah Jessica Parker mówi, co się wydarzyło

"Seks w wielkim mieście" (Fot. HBO)

Odejście Kim Cattrall z "Seksu w wielkim mieście" było szeroko komentowane, tak jak jej konflikt z Sarah Jessicą Parker. Teraz druga z gwiazd przerwała milczenie i odniosła się do sprawy.

"I tak po prostu", czyli kontynuacja kultowego "Seksu w wielkim mieście", okazała się dużym sukcesem w HBO Max, przynajmniej jeśli brać pod uwagę oglądalność. Serial wróci z 2. sezonem, ale wciąż nie brakuje głosów, że bez Kim Cattrall w roli Samanthy to po prostu nie ma sensu. O burzliwym rozstaniu aktorki z franczyzą było głośno, a teraz głos w sprawie wreszcie zabrała Sarah Jessica Parker.

Seks w wielkim mieście – Sarah Jessica Parker o odejściu Kim Cattrall

Po sukcesie serialu "Seks w wielkim mieście" doczekał się dwóch filmów. W planach był trzeci, który jednak nie powstał i mówiło się, że stało się tak z powodu Kim Cattrall, której nie spodobał się wątek planowany dla Samanthy. Nie brakowało także informacji o jej konflikcie z Sarah Jessicą Parker, która miała być "istnym koszmarem na planie". Co się naprawdę wydarzyło? Parker wróciła do całej sytuacji w rozmowie z The Hollywood Reporter.

– Naprawdę trudno jest mówić o sytuacji z Kim. Bardzo uważałam, żeby nie chcieć powiedzieć nic nieprzyjemnego, bo to nie jest sposób, w jaki prowadzę tak skomplikowane rozmowy jak ta..... Myślę, że najlepszym sposobem na zrobienie tego, szczerze mówiąc, jest przyjrzenie się po kolei temu, jak to się wydarzyło.

i tak po prostu kim cattral sarah jessica parker

"Seks w wielkim mieście" (Fot. Warner Bros)

Aktorka wyjaśniła, że Cattrall podobno zgodziła się zagrać w trzeciej części filmu, ale pod pewnymi warunkami, które nie spodobały się Warner Bros. Sama Cattrall wcześniej mówiła, że miała problem ze scenariuszem, w tym sceną, w której Samantha miała otrzymać zdjęcia penisa od syna Mirandy (Cynthia Nixon), Brady'ego. Co na to Sarah Jessica Parker?

– Nie zrobiliśmy tego filmu, bo nie chcieliśmy go robić bez Kim i studio nie chciało go robić, więc wszystko się rozpadło. Nie chodziło o to, że ona powiedziała "nie" filmowi, ale o to, że studio powiedziało "nie" filmowi, co jak wiadomo, się zdarza. A każdy aktor ma prawo prosić o różne rzeczy, mieć... kontrakt, który mu odpowiada. Nigdy bym tego nie kwestionowała, bo szczerze mówiąc, to nie moja sprawa. Czy byliśmy rozczarowani? Jasne, ale tak się zdarza.

A dlaczego Cattrall nie została zaproszona do udziału w "I tak po prostu"? Dla Parker oraz twórcy serialu, Michaela Patricka Kinga, było jasne, że aktorka już zamknęła ten rozdział.

– Trzeba kogoś posłuchać. Jeśli ktoś mówi o czymś publicznie i nie sugeruje, że jest to miejsce, w którym chciałby się znaleźć, osoba, którą chciałby grać, lub środowisko, w którym chciałby się znaleźć, dochodzi się do wieku, w którym mówi się – cóż, rozumiemy to.

Wielu fanów miało nadzieję, że Kim Cattrall pojawi się w 2. sezonie serialu. Aktorka jednak w jednym z wywiadów skrytykowała serial oraz podkreśliła, że kocha Samanthę, ale nie chce jej już grać. Na ten moment nie wiadomo, na jakim etapie są prace nad 2. sezonem "I tak po prostu" ani kto z obsady powróci. Twórca zapowiedział jednak, że zobaczymy więcej Che Diaz.

I tak po prostu jest dostępne na HBO Max

REKLAMA