Tom Hiddleston o orientacji seksualnej Lokiego. Aktor przypomina, że biseksualizm był już w dawnych mitach

"Loki" (Fot. Disney+)

Trwają prace nad 2. sezonem "Lokiego", jednego z hitów serialowych Marvela. Tom Hiddleston powiedział, czego oczekuje od kontynuacji i skomentował tożsamość seksualną swojej postaci.

Niedawno Tom Hiddleston wyjawił, że ekipa "Lokiego" wraca na plan w czerwcu. W 1. sezonie po raz pierwszy głośno powiedziano o biseksualności Lokiego i aktor ma nadzieję, że wątek orientacji bohatera będzie jeszcze bardziej pogłębiony.

Loki sezon 2 – Tom Hiddleston o biseksualizmie

Tom Hiddleston rozmawiał z Lily James na temat swojego bohatera w ramach serii "Actor on Actor" serwisu Variety. W trakcie rozmowy odniósł się do wątku orientacji seksualnej i tożsamości płciowej Lokiego.

– Dawno temu, kiedy robiłem research na temat postaci w starożytnych mitach, [zauważyłem, że] tożsamość Lokiego była płynna w każdym aspekcie, zarówno jeśli chodzi o płeć, jak i seksualność. To bardzo stara część tej postaci i myślę, że o tym myślałem. (...) Nie pojawiła się ona w opowiedzianych przez nas historiach. I byłem naprawdę zadowolony i zaszczycony, że pojawiło się to w serialu.

loki sezon 2 orientacja seksualna

"Loki" (Fot. Marvel/Disney+)

Kate Harron, która reżyserowała 1. sezon serialu "Loki", tuż po premierze kluczowego odcinka "Lamentis" wyraziła nadzieję, że wątek będzie furtką dla innych postaci LGBTQ+. Tom Hiddleston jest z kolei zdania, że to mały krok, ale liczy na to, że całe uniwersum Marvela się zreflektuje.

– To mały krok. Jest jeszcze wiele do zrobienia. Ale kinowe uniwersum Marvela musi odzwierciedlać świat, w którym żyjemy. To był zaszczyt, że mogłem to wyciągnąć na światło dzienne. To było dla mnie naprawdę ważne. Było to bardzo ważne dla Kate Herron i [showrunnera] Michaela Waldrona, i cieszę się, że mogliśmy to wnieść do naszej historii.

W uniwersum Marvela można zauważyć coraz szerszą reprezentację osób LGBTQ+ – np. w filmie "Doktor Strange i Multiwersum Obłędu" jedna z bohaterek miała dwie matki.

Tom Hiddleston już wcześniej zapowiadał, że 2. sezon ma być niezwykle emocjonalny i pełen chaosu. Kate Harron nie powróci jako reżyserka, ale w swoich rolach na pewno wrócą Gugu Mbatha-Raw jako Ravonna Renslayer i Owen Wilson jako Mobius M. Mobius. "Loki" pojawi się w Polsce 14 czerwca, wraz z wejściem platformy Disney+ do naszego kraju.

Loki – polska premiera 14 czerwca na Disney+

REKLAMA