Hughie ze zmienionym wątkiem w 3. sezonie "The Boys". Twórca mówi, czemu postawił na toksyczną męskość

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

Showrunner "The Boys" mówił, że 3. sezon rozprawi się z "toksyczną męskością". 4. odcinek wydaje się być wprowadzeniem tego wątku do życia Hughiego. Co mówi Eric Kripke? Spoilery!

"The Boys" od początku ośmiesza superbohaterskie cliché, a każdy z nowych odcinków zabiera widzów w jeszcze bardziej szaloną jazdę. W 4. odcinku 3. sezonu, zatytułowanym "Chwalebny plan pięcioletni", Hughie (Jack Quaid) wziął środek V-24, by na chwilę stać się supkiem i zakosztować poczucia siły i władzy. Czemu to zrobił?

The Boys sezon 3 – showrunner o decyzji Hughiego

Showrunner serialu Eric Kripke objaśnił ten wątek w rozmowie z TVLine. Zaczęło się od tego, że Hughie wyznał Butcherowi (Karl Urban), że jest wściekły i ma dość życia w ciągłym zagrożeniu oraz bycia ratowanym przez swoją dziewczynę. Ten nie chciał dać mu V-24 – które od początku sezonu testuje na sobie – ale Hughie i tak zgarnął środek. W przeciwieństwie do Butchera, Hughie wydawał się być w stanie euforii.

– To było bardzo zamierzone i my dokładnie rozmawialiśmy o tym, że oni dwaj będą mieli bardzo przeciwne reakcje. Dla Butchera, który tak bardzo nienawidzi superbohaterów, to jest bolesne – [więc] nieuniknione jest, że znienawidzi V.

the boys sezon 3 odcinek 4 hughie toksyczna męskość

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

Z kolei Hughie przez cały życie miał pod górkę i czuł się słabszy – zarówno w ekipie Butchera, jak i wobec potęgi Homelandera (Antony Starr). Bohater wielokrotnie czuł się też źle dlatego, że Starlight (Erin Moriarty) często musiała go ratować.

[Dla Hughiego] toksyczna męskość jest uwodzicielska, a idea bycia silnym i potężnym, zwłaszcza gdy przez całe życie rzucano mu piaskiem w twarz, jest czymś, co naprawdę bardzo go kręci. Więc mu się to naprawdę podoba. [Ale ostatecznie] to jest narkotyk, który wstrzykuje sobie w żyły, więc jak możecie sobie wyobrazić, to zapewne nie prowadzi w dobrym kierunku – dodał Kripke.

Showrunner powiedział, że Hughie miał wiele na głowie w tym roku, dlatego zareagował w taki sposób. Ale jak zauważył serwis Screen Rant, Kripke i jego scenarzyści w tym momencie odbiegli od komiksów. W oryginale Hughie zostaje zaatakowany przez Butchera, który wbrew jego woli aplikuje mu V-24. Tym samym staje się w tym wszystkim raczej ofiarą.

Tymczasem "The Boys" znajduje się pod ostrzałem oskarżeń o to, że walcząc z toksyczną męskością nienawidzi facetów, a "fani" są wkurzeni na sceny z ekspozycją męskiej nagości. Kontrowersje wywołała zwłaszcza szalona scena seksu z Termitem.

The Boys sezon 3 – nowe odcinki w piątki na Prime Video

REKLAMA