Finał 6. sezonu "Riverdale" ma przygotować grunt pod ostatnią serię. Twórca mówi, że rozmachu nie zabraknie

"Riverdale" (Fot. CW)

Powoli zbliżamy się do zakończenia 6. sezonu "Riverdale", a po nim czeka nas ostatnia, finałowa seria. Twórca serialu zdradził, że już teraz przygotowano grunt pod wielki finał całości.

Po duchach, mordercach, podróżach w czasie i mocach rodem z produkcji Marvela wielu zaczęło wątpić, że "Riverdale" kiedykolwiek dobiegnie końca – a jednak. Stacja The CW oficjalnie ogłosiła, że 7. sezon będzie już ostatnim, a twórca produkcji zdradził, co jeszcze ma w planach.

Riverdale – twórca serialu o finale 6. sezonu

Roberto Aguirre-Sacasa rozmawiał z serwisem TVLine na temat 17. odcinka 6. sezonu o tytule "American Psychos" – czyli kolejnego odcinka musicalowego. W trakcie wywiadu pojawiło się pytanie, jak doszło do decyzji o zakończeniu serialu i co jest planowane.

– Wynikło to z rozmów ze studiem, The CW i [prezesem stacji] Markiem Pedowitzem. Kiedy zamówiono 7. sezon, choć nie powiedziano nam wtedy, że będzie to nasz ostatni sezon, myślę, że wszyscy przeczuwaliśmy, że tak może być. Kiedy rozmawiałem o tym z Markiem... było to słodko-gorzkie.

To powiedziawszy, jesteśmy jednak bardzo dumni z tego, co udało nam się osiągnąć, a telefon zadzwonił, kiedy pracowaliśmy nad ostatnim odcinkiem 6. sezonu. Zastanawialiśmy się nad tym, jaka będzie końcówka tego odcinka i byliśmy rozdarci między bardzo mocnym uderzeniem a spokojniejszym zakończeniem. I to zdecydowanie ośmieliło nas do tego, żeby rzucić się na głęboką wodę przed 7. sezonem To naprawdę ekscytujące.

riverdale sezon 6 finał co się wydarzy

"Riverdale" (Fot. CW)

Niedawno KJ Apa, czyli serialowy Archie zdradził, że 7. sezon ma mieć mocne zakończenie i możemy liczyć na zakończenie z przytupem. Tymczasem w "Riverdale" główny złoczyńca 6. sezonu – Percival Pickens (Chris O'Shea) obiecał "prawdziwie biblijną" zemstę na Archiem i jego przyjaciołach, jednak jego moce wydają się słabnąć. Co na to twórca serialu?

– Po prostu widzimy więcej jego [Percivala] umiejętności i granic tych umiejętności. Ale pozwólcie, że wam obiecam –  w miarę zbliżania się do finału on będzie stawał się coraz potężniejszy, a nie coraz słabszy. Zostało nam [pięć odcinków] i są one bardzo interesujące! Następny odcinek jest możliwe, że moim ulubionym w tym sezonie.

Jeszcze w tym sezonie "Riverdale" Kiernan Shipka powróci jako Sabrina Spellman – czy to ona stanie do pojedynku z Pickensem? Nie można wykluczyć takiej możliwości, ale z pewnością nie będziemy się nudzić.

Riverdale sezon 6 – nowe odcinki w poniedziałki na Netfliksie

REKLAMA