Jak idą prace na planie 7. sezonu "Outlandera"? Sam Heughan zdradza, na którym odcinku jest obecnie ekipa

"Outlander" (Fot. Starz)

W tym roku po długich oczekiwaniach oglądaliśmy 6. sezonu "Outlandera", a ekipa serialu kręci już kolejny. Sam Heughan zdradził, na jakim etapie są prace.

7. sezon "Outlandera" ma być pełen rozmachu, co od dłuższego czasu zapowiadają zarówno twórcy, jak i obsada. Praca została zaplanowana na 12 miesięcy – łącznie powstanie aż 18 odcinków, a Sam Heughan podzielił się wiadomościami z planu.

Outlander sezon 7 – jak idą prace na planie?

Sam Heughan promuje obecnie swój najnowszy serial "Suspect", ale w rozmowie z Esquire nie mogło zabraknąć pytania na temat "Outlandera".

– Kręcimy 7. sezon i szybko leci. Czuję się, jakbyśmy zaczęli wczoraj, a już jesteśmy na szóstym odcinku. Ten sezon trochę potrwa, to 18-odcinkowy megasezon, więc prawdopodobnie skończymy go dopiero w marcu lub lutym przyszłego roku. W tym roku mamy duży [sezon], ponieważ w zeszłym roku musieliśmy go skrócić o sześć odcinków z powodu COVID-a i dlatego, że moja koleżanka z planu [Caitriona Balfe] była w ciąży. Więc to przesunęliśmy.

outlander sezon 7 prace na planie

"Outlander" (Fot. Starz)

Aktor powiedział także, że doskonale wie jak zakończy się historia Claire i Jamiego – autorka książek Diana Gabaldon zdradziła mu to już dawno temu.

– Diana Gabaldon zdradziła mi, jak to wszystko się skończy. Wysłała mi kilka ostatnich stron książki, która będzie ostatnią, bardzo wcześnie, myślę, że w pierwszych tygodniach zdjęć, i myślę, że nikt poza jedną producentką wykonawczą tego nie widział. Nawet Caitríona tego nie widziała, a ja jestem zobowiązany do zachowania tajemnicy.

Caitriona Balfe mówiła niedawno, że nie chce już teraz wiedzieć, co spotka bohaterów, ale liczy, że Jamie i Claire umrą razem jak Romeo i Julia. 7. sezon "Outlandera" powstaje podstawie książki "Kość z kości". Jak zdradziła ekipa serialu, możemy oczekiwać prawdziwego rozmachu – zobaczymy m.in. dorosłego syna Jamiego oraz licznych nowych bohaterów.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA