Więcej polskich seriali na CANAL+. Będzie 3. sezon "Belfra", w planach też nowość w klimacie supernatural

"Belfer" (Fot. CANAL+)

Jeśli straciliście nadzieję na powrót "Belfra", niespodzianka – będzie 3. sezon! CANAL+ zapowiedział również kolejne polskie produkcje, w tym jedną z elementami fantastyki.

CANAL+ będzie pokazywać jeszcze więcej polskich seriali. Obecnie produkowany jest 3. sezon "Kruka" i 2. sezon "The Office PL" – daty premiery tego pierwszego jeszcze nie ma, zaś ten drugi planowany jest na październik – a w kolejce są kolejne tytuły. We wrześniu wystartuje serial "Minuta ciszy" z Robertem Więckiewiczem w roli przedsiębiorcy pogrzebowego. Zapowiedziano też gorące projekty na 2023 rok: serial medyczny "Sortownia", 3. sezon "Belfra", jak również dziejący się w Wałbrzychu serial "Strange Angels" z wątkiem supernatural.

Belfer sezon 3 – będzie kontynuacja serialu CANAL+

"Belfer" powróci po blisko sześcioletniej przerwie, bo 2. sezon oglądaliśmy jesienią 2017 roku. W nowej odsłonie zobaczymy, jak Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) wraca do swych rodzinnych stron, do nadmorskiego Małomorza, gdzie nadal mieszka jego ojciec. Po przygodzie z Wrocławiem Belfer podejmuje pracę w lokalnym liceum.

Belfer sezon 3 czy bedzie kiedy premiera

"Belfer" (Fot. CANAL+(

Scenarzystami są współautorka poprzednich sezonów Monika Powalisz oraz Przemysław Nowakowski ("Bez tajemnic", "Pakt"), a reżyserować będzie Łukasz Grzegorzek ("Moje wspaniałe życie").

– Prace nad scenariuszem trwają od wielu miesięcy. Poprzeczka zawieszona została bardzo wysoko, bo "Belfer" stał się kultową produkcją, którą ceni wielu widzów. W nowym sezonie akcja toczy się w rodzinnych stronach Belfra, poznamy jego lęki i marzenia oraz zderzymy z problemami licealnej młodzieży. Mnie ciekawi w tej historii nie tylko wątek kryminalny, ale też galeria fascynujących postaci, z którymi Belfer się skonfrontuje – komentuje Łukasz Grzegorzek.

Strange Angels – o czym jest polski serial CANAL+

Również w przyszłym roku zobaczymy "Strange Angels", do którego właśnie wystartowały zdjęcia. CANAL+ obiecuje serial łączący elementy kryminału i thrillera z wątkiem supernatural. To historia, w której zjawiska nadprzyrodzone i motywy historyczne wspólnie mają zbudować wielopiętrową zagadkę.

Belfer sezon 3 czy bedzie kiedy premiera

"Strange Angels" (Fot. CANAL+)

Główna bohaterka, geolożka Lena, wraca do swojego rodzinnego Wałbrzycha, aby odnaleźć zaginioną córkę, z którą wiele lat temu straciła kontakt i która jest podejrzana o uprowadzenie kilkorga dzieci. Wałbrzych, który jest równolegle ważnym bohaterem serialu, jest tu pełnym życia, wielokulturowym przylądkiem – z romskimi, czeskimi i polskimi mieszkańcami, żyjącymi w intrygującym tyglu kulturowym. CANAL+ obiecuje niezwykły klimat i unikalne miejscówki w postaci tajemniczych, podziemnych wałbrzyskich tuneli i szybów – miejsc, które jakby zastygły w czasie i wciąż są pełne nieodkrytych historii z czasów II wojny światowej.

Za reżyserię odpowiada Mariusz Palej ("Detektyw Bruno", "Czarny młyn"), a za scenariusz Agnieszka Szpila (nominowana do tegorocznej Nike za powieść "Heksy"), Dominika Prejdova, Marcin Ciastoń ("Hiacynt", "Wyrwa") i Katarzyna Tybinka ("Wataha").

Maria Antonina i Django – nowe seriale CANAL+

Przy okazji zapowiedziano dwie produkcje międzynarodowe CANAL+. 8-odcinkowy dramat historyczny "Maria Antonina" to nowa wersja opowieści o kontrowersyjnej władczyni Francji, która tworzyła trendy, kochała modę, była prawdziwą ikoną stylu i królową skandalu. Uzależniona od hazardu i luksusu, uznawana za skrajnie nieodpowiedzialną buntowniczkę dawała masę pretekstów do plotek i domysłów, również o swojej biseksualności. Ile z tego jest prawdą, a ile mitem?

Belfer sezon 3 czy bedzie kiedy premiera

"Maria Antonina" (Fot. CANAL+)

W tytułowej roli wystąpi Emilia Schüle, w obsadzie są także Jack Archer, Jasmine Blackborow, Crystal Sheperd, James Purefoy, Marthe Keller, Louis Cunningham, Gaia Weiss oraz polski aktor Philippe Tłokiński, znany z roli w "Belfrze". Za kamerą stanęli Pete Travis ("Dredd") oraz Geoffrey Enthoven ("W pół drogi"). Scenarzystką jest Deborah Davis ("Faworyta"). Premiera w styczniu 2023 roku.

"Django" to z kolei anglojęzyczna wersja filmowego klasyka spaghetti westernu Sergia Corbucciego z 1966 roku – tego, którym zainspirował się Quentin Tarantino, tworząc film "Django". Serial, którego akcja dzieje się na Dzikim Zachodzie w latach 60. i 70 XIX wieku, opowiada o tytułowym rewolwerowcu szukającym swojej córki, choć od mordu dokonanego na jego rodzinie minęło osiem lat.

Belfer sezon 3 czy bedzie kiedy premiera

"Django" (Fot. CANAL+)

W głównych rolach wystąpią Matthias Schoenaerts ("Dziewczyna z portretu"), Noomi Rapace (trylogia "Millenium"), Nicholas Pinnock ("Fortitude"") i Lisa Vicari ("Dark"). Za reżyserię i scenariusz 10-odcinkowego serialu odpowiadają twórcy seriali "Gomorra" i "ZeroZeroZero" - Francesca Comencini, Leonardo Fasoli, Maddalena Ravagli, Francesco Cenni, Michele Pellegrini oraz Max Hurwitz. Premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

REKLAMA