Zobaczcie, jak prezentują się orki z "Władcy Pierścieni" Amazona. Serial jako pierwszy pokaże także orczyce

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

Pojawiły się kolejne zdjęcia z serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy". Tym razem możemy się przyjrzeć drugiej stronie konfliktu: orkom. Co ciekawe, w serialu pojawią się też orczyce.

Do tej pory Amazon prezentował zdjęcia głównych bohaterów, których losy będziemy śledzić. Ale trudno sobie wyobrazić, by serial "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" mógł istnieć bez orków. Teraz możemy się im przyjrzeć bliżej.

Władca Pierścieni – zobaczcie serialowe orki

Zdjęcia orków wykonał fotograf Matt Grace, dzięki któremu możemy zobaczyć niezwykłą pracę działu charakteryzacji, który pracuje przy serialu. Serial "Władca Pierścieni" widocznie stara się wykorzystać całą dostępną technikę, dzięki czemu twarze orków wydają się bardzo plastyczne i naprawdę robią wrażenie.

Co ciekawe, w serialu pojawią się także kobiety orki. Choć sam J.R.R. Tolkien (szczególnie w "Silmarillionie") napomyka o istnieniu orczyc, to nigdzie nie ma konkretnego opisu ich historii. Wiadomo jednak, że istniały, ponieważ orki pochodzą od elfów, musiały więc rozmnażać się płciowo.

władca pierscieni orki serial

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

W rozmowie z IGN producentka wykonawcza serialu Lindsey Weber powiedziała: "Są tutaj orczyce, które naprawdę kocham". Z kolei szef działu protestetyki Jamie Wilson bardziej przybliżył, czego możemy się spodziewać po serialowych orkach.

– Mojemu zespołowi opisałem je jako taką wersję dzieci. To nie są faktycznie dzieci, ale one pochodzą z ciemności. Więc to jest jest wczesny [moment w historii]. Na przykład, jeżeli sięgniecie po wcześniejsze filmy o nich, zobaczycie, jak są zniszczone przez bitwy, mają różnego rodzaju blizny, bo tam było wiele bitew.

władca pierscieni pierścienie władzy orki serial

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

orki serial władca pierścieni pierścienie władzy

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

Władca Pierścieni serial orki

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

Władca Pierścieni serial żeński ork

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

Akcja "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy" rozgrywać się będzie w Drugiej Erze Śródziemia, tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni", zabierając widzów do czasów, kiedy tworzyły się potęgi, królestwa wzrastały w chwale i upadały, pojawiali się nietypowi bohaterowie, a największy złoczyńca, jakiego stworzył Tolkien, groził, że pogrąży cały świat w mroku.

W obsadzie znajdują się m.in. Robert Aramayo ("Gra o tron"), Morfydd Clark ("Mroczne materie"), Joseph Mawle (Benjen z "Gry o tron"), Maxim Baldry ("Rok za rokiem") i Markella Kavenagh ("Piknik pod Wiszącą Skałą"). Produkcję prowadzą J.D. Payne i Patrick McKay. Pierwsze odcinki wyreżyserował J.A. Bayona ("Jurassic World: Upadłe królestwo", "Sierociniec"), a za kolejne odpowiada Wayne Yip ("Preacher", "Doktor Who"). Zwiastun "Pierścieni władzy" obejrzycie tutaj.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – premiera 2 września na Amazonie

REKLAMA