Te sceny z komiksu "The Umbrella Academy" okazały się za drogie dla serialu. Twórca mówi, co musiał odpuścić

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Okazuje się, że niektóre sceny z komiksu były zbyt drogie, by móc je umieścić w serialu "The Umbrella Academy". Twórca serialu Steve Blackman zdradza, o które z nich chodzi.

Nie wszystko da się przenieść na ekran, często z powodu finansowych. Tak właśnie było z częścią scen z komiksów, które nie znalazły się w serialu "The Umbrella Academy". Twórca serialu Steve Blackman zdradza, które pomysły były za drogie, by móc zrobić je w telewizji.

The Umbrella Academy – jakie sceny z komiksu były za drogie?

Podczas rozmowy z należącą do Netfliksa stroną Tudum showrunner został zapytany, czy były sceny, z których musiano zrezygnować ze względów budżetowych.

– O mój Boże, tak wiele rzeczy. Jest taka świetna historia wieży Eiffla, którą chcieliśmy zrobić z pierwszych kilku stron, gdzie dzieciaki walczą z Gustavem Eiffelem, a wieża ożywa jako robot. Zaplanowaliśmy te rzeczy. Usiadłem z ekipą od efektów specjalnych i zapytałem: "Ile to będzie kosztować?". I wtedy doznałem szoku cenowego. Były rzeczy, które chciałem zrobić w Dallas w 2. sezonie, na które zwyczajnie nie było nas stać, ale zrobiliśmy Dealey Plaza. Byłem naprawdę dumny, że mogliśmy to zrobić.

The Umbrella Academy komiks serial Gustav Eiffel budżet

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Wspomniana scena z wieżą Eiffla znajduje się w komiksie "Apocalypse Suite", gdzie rodzeństwo musi zmierzyć się z Gustavem Eiffelem. Gdy wieża Eiffla przekształca się w wielkiego robota, rodzeństwo Hargreeves musi powstrzymać go przed wymordowaniem mieszkańców Paryża.

Co dalej w "The Umbrella Academy"? Fani zastanawiają się, czy Allison przeżyła finał 3. sezonu, a Steve Blackman nie pozostawia żadnych wątpliwości co do tego.

– Jedyną rzeczą, którą chcę, żeby ludzie zrozumieli, jest to, że jest wiele osób, które wierzą, że Allison, Ray i Claire są duchami. Nie są. Ona ich odzyskała. Ray i Claire istnieją teraz w tej osi czasu, a tak nie powinno być.

Czy zabieg Allison będzie podwaliną do kolejnego końca świata? Na chwilę obecną niestety jeszcze nie wiadomo, czy "The Umbrella Academy" otrzyma zamówienie na 4. sezon. Twórca serialu jest jednak dobrej myśli i zapewnia, że ma pomysł na 4. sezon – ale być może będzie to już sezon finałowy.

The Umbrella Academy jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA