Ncuti Gatwa chciałby, żeby Gillian Anderson pojawiła się w "Doktorze Who". Ma pomysł, kogo mogłaby zagrać

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Ncuti Gatwa zdradził, że marzy, by spotkać się na planie "Doktora Who" z Gillian Anderson. Nowy Doktor ma nawet pomysł, kogo mogłaby zagrać serialowa Jean Milburn z "Sex Education".

Ncuti Gatwa i Gillian Anderson pracują razem na planie serialu "Sex Education", grając Erica Effionga i Jean Milburn. Aktor, który niedawno został ogłoszony nowym Doktorem, przyznał, że chciałby, żeby Gillian Anderson zagrała też w "Doktorze Who" – i ma nawet pomysł, w jakiej roli mogłaby się pojawić.

Doktor Who – Ncuti Gatwa chce zagrać z Gillian Anderson

W rozmowie z Radio Times Ncuti Gatwa powiedział, że marzy mu się, aby Gillian Anderson zagrała przeciwniczkę Doktora.

– Chciałbym zagrać ponownie obok Gillian [Anderson]. Chciałbym, żeby Gillian przyszła i została niesamowitym złym. Chciałbym stoczyć walkę z Gillian! To byłoby spełnienie marzeń.

Doktor Who Ncuti Gatwa Gillian Anderson

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Na chwilę obecną nie wiadomo nic o Czternastym Doktorze i o tym, jak potoczy się dalej fabuła serialu. Jak powiedział powracający za stery serialu showrunner Russell T Davies, nie chce zdradzać nic więcej, ponieważ na razie historia Trzynastej Doktor nie została jeszcze zakończona.

– To po prostu byłoby niesprawiedliwe, Jodie [Whittaker] jest teraz, to jej rola i ona ma wielki finał w październiku.

A emocji dla fanów "Doktora Who" nie zabraknie. Poza zbliżającym się finałem Trzynastej Doktor i nadchodzącym Czternastym Doktorem, w 2023 roku czeka nas też specjalny odcinek na 60-lecie serialu, w którym do serialu powrócą David Tennant i Catherine Tate, czyli Dziesiąty Doktor i Donna Noble.

W odcinku specjalnym pojawić się ma także "nowa Rose", w tej roli wystąpi Yasmin Finney ("Heartstopper"). Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, czy będzie ona towarzyszką Czternastego Doktora. Z kolei w roli czarnego charakteru pojawi się Neil Patrick Harris ("Jak poznałem waszą matkę"). Nie ujawniono szczegółów jego roli, poza ogólnym określeniem, że to "największy wróg, z jakim Doktor kiedykolwiek się zmierzył".

O ile fani "Dokora Who" zdecydowanie mają na co czekać, tak fani "Sex Education" z niepokojem obserwują kolejne doniesienia. Rola Ncutiego Gatwy jako Doktora sugeruje, że 4. sezon "Sex Education" może być ostatnim. W dodatku z serialu odeszły dwie aktorki, które zrezygnowały z gry już w 4. sezonie serialu.

Sex Education jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA