"Ród smoka" przebudował Żelazny Tron na wzór tego z sagi Martina. Zobaczcie imponującą scenografię serialu

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Zobaczcie kolejne zdjęcia nowego Żelaznego Tronu. Udostępniono również krótkie wideo zza kulis, dzięki któremu możemy się przyjrzeć także sali tronowej i imponującej scenografii.

Żelazny Tron został trochę przerobiony na potrzeby serialu "Ród smoka", by bardziej oddać jego grozę, kojarzoną z książek. HBO udostępniło nowe zdjęcia i krótkie wideo zza kulis, które pozwala przyjrzeć mu się jeszcze lepiej. I trzeba przyznać, scenografia robi ogromne wrażenie!

Ród smoka – jak powstawał Żelazny Tron?

Nowe zdjęcia z serialu udostępnił The Hollywood Reporter, co pozwoliło trochę bliżej przyjrzeć się niezwykłemu dziełu twórców serialu Miguela Sapochnika i Ryana Condala. Jak mówili oni wcześniej w rozmowie z Entertainment Weekly, przebudowa tronu wymagała użycia 2,5 tys. mieczy, które ekipa serialu musiała pożyczać od innych produkcji, takich jak film "Warcraft" czy serial "Wiedźmin" Netfliksa.

– Dosłownie musieliśmy postawić ogrodzenie, gdy go budowaliśmy. Niektóre z nich to prawdziwe miecze. To jest tak samo niebezpieczne [jak było opisane] w książkach – powiedział Miguel Sapochnik.

Ród Smoka żelazny tron jak powstawał kulisy

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Ród Smoka żelazny tron jak powstawał kulisy

"Ród smoka" (Fot. HBO)

HBO podzieliło się także filmem zza kulis, na którym widzimy imponującą scenografię. Żelazny Tron wyraźnie góruje nad całą salą, tworząc odpowiednie wrażenie potęgi zasiadającego na nim władcy. Nie zabrakło oczywiście zaprezentowania także czaszek smoków.

Na ujęciach zza kulis widzimy także fragment bitwy. Biorąc pod uwagę, że za reżyserię odpowiada Miguel Sapochnik, który nakręcił m.in. odcinek "Bitwa bękartów", zgodnie uznawany za jeden z najlepszych w całym serialu, możemy podziewać się naprawdę imponujących rzeczy. W filmie występuje także George R.R. Martin, który nie ukrywa, że jest zadowolony z tego, co udało się osiągnąć. Chwali także Miguela Sapochnika i Ryana Condala za doskonałą znajomość świata Westeros, ale podkreśla, że sam także zaangażowany jest w produkcję serialu.

Żelazny Tron dokładnie obejrzymy już 22 sierpnia, a prócz filmu zza kulis, możemy obejrzeć także zdjęcia z serialu. Twórcy potwierdzili również, że widziany w zwiastunie sztylet to ten sam, którego użyła Arya do zabicia Nocnego Króla. I obiecują wiele tego typu nawiązań pomiędzy serialami.

Ród smoka – premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max

REKLAMA