Świat "Gry o tron" będzie jak uniwersum Marvela? George R.R. Martin przyznaje, że naprawdę na to liczy

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Czy serial HBO "Gra o tron" będzie niedługo znany jako początek uniwersum Westeros? George R.R. Martin mówi, że chce, aby franczyza wyewoluowała tak jak Kinowe Uniwersum Marvela.

"Gra o tron" to serial przełomowy – i to nie tylko ze względu na prawdopodobnie najbardziej rozczarowujący finał w historii telewizji. Niebawem doczekamy się spin-offu serialu o nazwie "Ród smoka", a w planach są kolejne spin-offy, w tym serial o Jonie Snow. Czy to dopiero początek? George R.R. Martin ma wielkie plany.

Gra o tron będzie jak uniwersum Marvela?

George R.R. Martin poruszył temat przyszłości franczyzy w rozmowie z The Hollywood Reporter – podkreślił, że jego marzeniem jest jak największy rozwój marki i stworzenie czegoś na kształt uniwersum Marvela.

– MCU ma Avengersów, ale mają też coś niekonwencjonalnego, jak "WandaVision". Mam nadzieję, że właśnie to możemy zrobić z tymi innymi serialami [ze świata] "Gry o tron", abyśmy mieli różnorodność w pokazywaniu historii tego świata. Rywalizacji o Żelazny Tron nie da się robić wiele razy.

gra o tron serial george r.r. martin

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Chociaż "Ród smoka" jeszcze nie miał premiery, to w sieci nie brakuje sceptycznych komentarzy. Wielu fanów "Gry o tron" już teraz deklaruje, że nie ma zamiaru oglądać serialu – tymczasem Martin ma na to jedną, dosadną odpowiedź.

– Pier*olony, toksyczny internet i te podcasty mówiące, że 8. sezon pozostawił tak złe wrażenie, że ludzie mówią: ojej, nigdy więcej nie będę ich oglądać. Już im nie ufam.

"Ród smoka" ma mieć premierę 22 sierpnia, a akcja promocyjna trwa pełną parą. Pokazano zdjęcia z serialu oraz pełny zwiastun. Twórcy potwierdzili również, że możemy spodziewać się wielu powiązań z "Grą o tron", zaczynając od sztyletu, którym Arya zabiła Nocnego Króla.

Ród smoka – premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max

REKLAMA