Zobaczcie sceny z serialu "Sandman" z udziałem Śmierci i Lucyfera. Jak wypadła Gwendoline Christie?

"Sandman" (Fot. Netflix)

Po zaprezentowaniu zwiastuna serialu "Sandman" Netflix podzielił się także dwoma klipami z udziałem Śmierci i Lucyfera. Oba obiecują niezwykły klimat opowieści.

Po ciepło przyjętym zwiastunie "Sandmana" zaprezentowanym na Comic-Conie w San Diego, Netflix udostępnił dwie sceny z serialu fantasy na podstawie komiksu Neila Gaimana. Możemy na nich zobaczyć Śmierć (Kirby Howell-Baptiste, "Dobre Miejsce") i Lucyfera (Gwendoline Christie, "Gra o tron").

Sandman – zobaczcie serialową Śmierć i Lucyfera

Obie sceny serialu "Sandman" zostały zaprezentowane przy okazji obszernego artykułu o serialu na IGN. W pierwszej scenie widzimy, jak Sen (Tom Sturridge, "Sweetbitter") towarzyszy Śmierci, która przyszła do starego muzyka, by zabrać go ze sobą. Scena pochodzi z 6. odcinka serialu.

Drugą sceną są odwiedziny Snu w Piekle. Przychodzi on do Lucyfera prosząc, by ten odzyskał hełm, skradziony przez jednego z demonów. Lucyfer udaje, że chce mu pomóc, w rzeczywistości bawiąc się bohaterem. Sen okazuje się być jednak dużo bardziej przebiegły, niż się Lucyferowi wydaje. W scenie obecna jest także Mazikeen (Cassie Clare, "Wiedźmin").

Fani w komentarzach pod filmami na YouTube chwalą obie zaprezentowane sceny – w komentarzach można przeczytać, że obie aktorki doskonale uchwyciły sedno obu postaci. Szczególnie istotne jest to w przypadku Gwendoline Christie, której obsadzenie w roli Lucyfera od początku wywoływało skrajne odczucia u fanów. Obecnie jednak przeważają pochlebne komentarze:

– Podoba mi się subtelna, sadystyczna żartobliwość, którą Gwendoline Christie wyraża swoim głosem. Naprawę uchwyciła cierpliwość tej wersji Lucyfera tak samo dobrze, jak to, że ta postać kontroluje swój własny wymiar – napisał dlweiss.

Sama aktorka z kolei podkreślała, że płeć Lucyfera nie została zmieniona, ponieważ Lucyfer nie ma płci. W obsadzie serialu znajdują się także m.in. Vivienne Acheampong ("The Witches") jako Lucienne, główna bibliotekarka krainy Snu; Charles Dance ("Gra o tron") jako Roderick Burgess, szarlatan, szantażysta i mag; Boyd Holbrook ("Narcos") jako Koryntczyk, zbiegły koszmar, który chce sprawdzić, co świat ma do zaoferowania; oraz Jenna Coleman ("Doktor Who"), Madison Alexander Park ("Cowboy Bebop") i David Thewlis ("Fargo").

Głównym scenarzystą i showrunnerem serialu jest Allan Heinberg ("The Catch", "Wonder Woman"), a wspomagają go Neil Gaiman i David S. Goyer jako scenarzyści i producenci.

Sandman – premiera 5 sierpnia na Netfliksie

REKLAMA