"Ród smoka" zamieni się w antologię o Targaryenach? Sugeruje to showrunner serialu Miguel Sapochnik

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Przyszłość "Rodu smoka" to antologia o rodzie Targaryenów? Fani spekulują, HBO milczy, a showrunner serialu Miguel Sapochnik rzuca kolejne podpowiedzi. Czego możemy się spodziewać?

"Ród smoka" zadebiutuje już 22 sierpnia na HBO. Po ostatnich wypowiedziach jednego z showrunnerów serialu, Miguela Sapochnika, fani zaczęli spekulować, czy "Ród smoka" nie będzie przypadkiem antologią o rodzie Targaryenów, której 1. sezon będzie zamkniętą opowieścią.

Ród smoka – czy serial HBO będzie antologią?

To wszystko co prawda są tylko domysły i nic nie zostało wprost potwierdzone. Fani jednak mają wrażenie, że Miguel Sapochnik podpowiada w swoich wypowiedziach antologiczny charakter serialu. Wszystko przez dwie wypowiedzi twórcy. Jedna z nich pochodzi z wywiadu Entertainment Weekly, gdzie showrunner zgodził się, że ród Targaryenów doskonale nadaje się na ten typ historii.

– Zdecydowanie. Myślę, że to jest jedna z interesujących rzeczy w Targaryenach. Wybieramy historię, która niemal jest jak "Gwiezdne wojny: część IV". To "Nowa nadzieja". Możemy się cofnąć, możemy pójść naprzód. Jest tutaj wiele możliwości. Mam nadzieję, że dostaliśmy możliwość, by coś stworzyć.

Ród smoka sezon 1 antologia

"Ród smoka" (Fot. HBO)

W bardzo podobnym tonie Miguel Sapochnik wypowiedział się już wcześniej, mówiąc, ile sezonów "Rodu smoka" chciałby nakręcić.

– Targaryenowie rozciągają się w obu kierunkach [do przodu i do tyłu na osi czasu]. Więc jako kręgosłup dla innych historii i spin-offów ["Ród smoka"] jest dobrym miejscem na start.

Ród smoka – jaki będzie pierwszy odcinek?

Nic więc dziwnego, że pojawiły się spekulację, jaką dokładnie formułę będzie miał serial. Tym bardziej że już wiadomo, że zobaczymy w nim przeskok w czasie lub wspomnienia – w serialu pojawią się bowiem dwie wersje wiekowe Alicent i Rhaenyry. HBO nie ogłosiło jeszcze 2. sezonu serialu. Biorąc pod uwagę niemały budżet, stacja na pewno czeka z decyzją na pierwsze reakcje fanów serii.

– Generalnie mówiąc, pilotażowe odcinki mają tendencję do dużej ekspozycji, a mnie bardzo, bardzo pociągał pomysł, by stworzyć odcinek pilotażowy, który byłby historią posuwającą się do przodu i angażującą. Pracowaliśmy naprawdę ciężko, by sprawić, by było to ekscytujące, a nie tylko było samą ekspozycją – powiedział Miguel Sapochnik. (via ComicBook)

Ród smoka sezon 1 antologia HBO

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Fani "Gry o tron" z pewnością mają na co czekać, tym bardziej, że zwiastun serialu wygląda obiecująco. A twórcy obiecali, że naprawdę poczujemy się jak w Westeros. Twórcami serialu "Ród smoka" są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron"). 1. sezon ma składać się z 10 odcinków.

Ród smoka – premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max

REKLAMA