Czy serialowy "Sandman" będzie wierny komiksowemu oryginałowi? Gwiazdy serialu Netfliksa komentują

"Sandman" (Fot. Netflix)

Jak bardzo serial "Sandman" będzie bliski swojemu komiksowemu pierwowzorowi? Alexander Park i Tom Sturridge, czyli Pragnienie i Sen, zdradzają, czego możemy oczekiwać.

Serial "Sandman" rozwiał pierwsze obawy fanów dzięki dwóm scenom z Lucyferem i Śmiercią, a także zwiastunowi, jakie zobaczyliśmy w ramach promocji serii. Teraz Alexander Park, wcielający się w Pragnienie, opowiedział, jak bardzo serial trzyma się komiksów, a Tom Sturridge opowiada o ważnej lekcji, jakiej musi nauczyć się Sen.

Czy Sandman będzie wierną adaptacją komiksów?

Alexander Park w rozmowie ze Screen Rant skomentował, jak bardzo serial będzie wierny oryginałowi.

– Cóż, ludzie będą musieli obejrzeć serial, żeby się tego dowiedzieć. Lub, jeżeli znasz komiksy – większość ludzi, którzy je czytała, zrozumie, gdzie zaczyna się animozja. W zasadzie żyjemy od zarania dziejów, jest więc tutaj wiele czasu, w którym rodzeństwo staje przeciwko sobie. Neil [Gaiman] raz mi powiedział, że Sen to "wyniosły starszy brat Pragnienia". Nie zawsze widzą się w osobiście. To było fajne, ożywić tę relację, szczególnie w późniejszej części sezonu.

Sandman serial czy będzie wierny komiksom Pragnienie

"Sandman" (Fot. Netflix)

Alexander Park potwierdził, że są w serialu sceny dosłownie przeniesione z komiksów na ekran.

– Są tutaj fajne sceny, które zostały bezpośrednio przeniesione z kart komiksów, które dla mnie, jako fana, są kultowe. Oni zanurzyli się w historię pomiędzy Snem i Pragnieniem, i mam nadzieję, że widzowie będą podekscytowani, by dowiedzieć się więcej, ponieważ jest jeszcze tyle komiksów. "Sandman: Uwertura" jest tak naprawdę bardziej historią o Śnie i Pragnieniu i ich relacji. Mam nadzieję, że dostaniemy szansę zaadaptować tak wiele tych numerów, jak tylko będziemy mogli i ludzie dostaną pełną możliwość zobaczenia, co naprawdę zaszło pomiędzy tymi dwoma osobowościami.

Sandman – o czym będzie 1. sezon serialu Netfliksa?

Z kolei główna gwiazda serialu, Tom Sturridge, czyli Sen, w rozmowie ze Screen Rant podczas Comic-Conu, określił 1. sezon jako narodziny empatii u jego bohatera.

– Myślę, że bardzo ważną częścią historii naszego sezonu jest jego odkrycie człowieczeństwa. Myślę, że on niekoniecznie zaczyna tak, jak kończy. To jest zadanie. On na samym początku jest bezsilny i potrzebuje pomocy ludzi, by móc odzyskać tę moc. Gdy to robi, słucha ich. Jego siostra, Śmierć, też go uczy, jak niezwykłe jest współodczuwać z kimś, kto nie jest tobą. I myślę, że to są narodziny jego empatii.

sandman serial komiks

"Sandman" (Fot. Netflix)

Serial "Sandman" swoją premierę będzie miał już w tym tygodniu na Netfliksie. Głównym scenarzystą i showrunnerem serialu jest Allan Heinberg ("The Catch", "Wonder Woman"), a wspomagają go Neil Gaiman i David S. Goyer jako scenarzyści i producenci.

Sandman – premiera 5 sierpnia na Netfliksie

REKLAMA