Ellen Pompeo szykuje się do odejścia z "Chirurgów"? W 19. sezonie będzie jej znacznie mniej, ma też nowy serial

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Trudno wyobrazić sobie "Chirurgów" bez Meredith, ale to pomału staje się rzeczywistością. Ellen Pompeo pojawi się jedynie w kilku odcinkach, a wszystko z powodu nowej roli.

"Chirurdzy" powrócą w USA z  19. sezonem już w październiku. Ostatnio serialowa Amelia pochwaliła scenariusz premiery i nowych aktorów. Czy to piątka nowych rezydentów znajdzie się w centrum uwagi? To nie jest wykluczone, ponieważ ogłoszono, że Ellen Pompeo wystąpi w znikomej liczbie odcinków.

Chirurdzy sezon 19 – będzie mniej Ellen Pompeo

Ellen Pompeo od dawna nie ukrywa zmęczenia graniem Meredith Grey. Aktorka na razie nie żegna się definitywnie z produkcją, ale nowe informacje mogą sugerować, że przygotowuje się do rozstania z serialem. Jak podaje TVLine, Pompeo pojawi się prawdopodobnie tylko w ośmiu odcinkach, a w sezonie jest ich zazwyczaj ok. 20.

Według źródeł Pompeo pojawi się w "ograniczonym zakresie" – mówi się, że będzie to tylko osiem odcinków (lub mniej niż połowa z około 20-23 odcinków, które zostaną wyprodukowane). Pozostanie producentką wykonawczą i nadal będzie narratorką każdego odcinka – czytamy.

chirurdzy sezon 19 ellen pompeo

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Dlaczego Pompeo pojawi się w tak małej liczbie odcinków? Aktorka zagra w nowym serialu platformy Hulu – to ośmioodcinkowa produkcja limitowana, która nie ma jeszcze nazwy i jest w tym momencie określana jako "Untitled Orphan Project".

Serial jest zainspirowany prawdziwą historią pary z Midwestu, która adoptuje, jak sądzą, ośmioletnią dziewczynkę z karłowatością. Kiedy jednak zaczynają ją wychowywać obok trójki swoich biologicznych dzieci, powoli zaczynają myśleć, że może nie być tym, za kogo się podaje. Wraz z kwestionowaniem jej historii, stają przed trudnymi pytaniami o to, ile są w stanie zrobić, by się bronić, wpadając w wir walki, która toczy się w tabloidach, na sali sądowej, a w końcu w ich małżeństwie.

Ellen Pompeo ma wcielić się w rolę matki. Twórczynią i główną scenarzystką serialu jest Katie Robbins ("The Affair"), a showrunnerką Erin Levy ("Mad Men"). Pompeo będzie także jedną z producentek wykonawczych. Planowana data premiery nowego serialu nie jest znana.

Chirurdzy sezon 19 – premiera 6 października w USA

REKLAMA