Czy "Chirurdzy" mogą być kontynuowani bez postaci Meredith? Ellen Pompeo sugeruje, że jest to możliwe

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

W tym tygodniu w USA dobiegnie końca 18. sezon "Chirurgów". Ellen Pompeo gra w serialu od początku, ale wprost mówi, że ma dość. Czy produkcja może być kontynuowana bez Meredith?

"Chirurdzy" zbliżają się do finału 18. sezonu, który będzie równocześnie 400. odcinkiem serialu. Produkcja otrzymała także zamówienie na kolejną serię, a stacja ABC marzy i o 20. sezonie. Ellen Pompeo wprost mówi, że namawia twórców i stację do zakończenia serialu – czy wyobraża sobie "Chirurgów" bez postaci Meredith?

Chirurdzy bez Meredith? Ellen Pompeo komentuje

Pompeo wielokrotnie podkreślała, że jest zmęczona graniem Meredith – czy w związku z tym zdecyduje się odejść z serialu, nawet jeśli zostaną zamówione kolejne sezony? Ellen Pompeo odpowiedziała na pytanie, czy wyobraża sobie "Chirurgów" bez głównej bohaterki.

– Shonda [Rhimes, twórczyni serialu] i ja uważamy, że... zobaczymy, zobaczymy. Próba wymyślenia serialu na nowo jest w tym momencie wyzwaniem, ale słuchajcie, ten serial przemawia do wielu ludzi, a młodzi ludzie uwielbiają ten serial – powiedziała w rozmowie z ET Online.

chirurdzy ellen pompeo

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Ellen Pompeo wciąż uważa, że "Chirurdzy" to wyjątkowy serial, który inspiruje wielu młodych ludzi – ma nadzieję, że tak zostanie.

– [Serial] jest inspiracją dla wielu pokoleń pracowników służby zdrowia. Więc myślę, że dla młodych ludzi jest to naprawdę dobra rzecz, i postaramy się, aby było to kontynuowane dla młodych ludzi, niekoniecznie ze mną, aby by było kontynuowane także poza mną.

Czy w związku z tym – w razie czego – dla Meredith zostanie znalezione zastępstwo? Pompeo odparła krótko – zobaczymy. W rozmowie odniosła się także do nadchodzącego finału sezonu i z jej wypowiedzi wynika, że będzie naprawdę emocjonalnie.

– Tak, jest tam smutek. Byłam wczoraj wyczerpana. Wczoraj nakręciłam kilka ostatnich scen i na pewno piłam wino po pracy i byłam wykończona. Nie ugotowałam kolacji. Po prostu położyłam się na kanapie.

Inni członkowie obsady nie wyobrażają sobie końca produkcji, ale pomysłów na zakończenie "Chirurgów" nie brakuje, co przyznała showrunnerka serialu Krista Vernoff. Na razie przed nami finałowy odcinek 18. sezonu, w którym ponownie pojawią się Jesse i April.

Chirurdzy sezon 18 – kolejne odcinki we środy na kanale FOX

REKLAMA