Diana Gabaldon nie wiedziała o prequelu "Outlandera". Autorka książkowego oryginału nie ukrywa zaskoczenia

"Outlander" (Fot. Starz)

Pogłoski o prequelu "Outlandera" pojawiły się w lutym, ale dopiero kilka dni temu stacja Starz potwierdziła zamówienie serialu. Tymczasem Diana Gabaldon mówi, że nic jej nie powiedziano.

Kilka dni temu stacja Starz ogłosiła, że zamówiła prequel "Outlandera" o tytule "Blood of My Blood". Produkcja opowie losach rodziców Jamiego, o których Diana Gabaldon pisze właśnie nowele – ale co ciekawe, autorka nie miała pojęcia o planach dotyczących prequela.

Outlander – Diana Gabaldon zaskoczona prequelem

Diana Gabaldon będzie pełnić rolę producenta konsultacyjnego, ale jak zdradziła w poście na Facebooku, nikt ze Starz jeszcze się z nią nie skontaktował w sprawie powstającego prequela i o wszystkim, w tym własnej roli, dowiedziała się z mediów.

– Cóż, to ciekawe... Odnotujcie, że nie mam pojęcia, co to jest "producent konsultacyjny" i nikt nie rozmawiał ze mną o byciu nim. To nie znaczy, że nie będę zaangażowana w serial, ale nie mam w tej chwili żadnych szczegółów. Tak, piszę historię Briana i Ellen. Nie mam pojęcia, kiedy będzie serial ani w jakim stopniu showrunnerzy planują wykorzystać książkę (o ile powstanie do tego momentu). "W fazie developmentu" to nie to samo co "zielone światło" – to oznacza tylko, że zaczynają to składać. Wspominam o tym tutaj, ponieważ Starz ogłosił to dzisiaj na Twitterze i Facebooku, więc pomyślałam, że ludzie będą chcieli o tym wiedzieć.

Outlander prequel Diana Gabaldon

"Outlander" (Fot. Starz)

W serialu "Blood of My Blood" zobaczymy losy młodych Briana Frasera i Ellen MacKenzie, rodziców Jamiego. Sam Heughan zdradził niedawno, czy w serialu pojawi się Jamie.

Co jeszcze wiadomo o prequelu "Outlandera"? Za sterami serialu stanie showrunner "Outlandera" Matthew B. Roberts, który będzie odpowiedzialny za scenariusz. Producentka Maril Davis i twórca "Outlandera" Ronald D. Moore także znajdą się w ekipie producentów wykonawczych.

Na ten moment nie wiadomo, kto zagra główne role ani na kiedy planowana jest premiera. Tymczasem ekipa "Outlandera" intensywnie pracuje na planie 7. sezonu sezonu serialu.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA