To już oficjalne: będzie prequel "Outlandera". "Blood of My Blood" opowie o rodzicach Jamiego – co wiadomo?

"Outlander" (Fot. Starz)

Po miesiącach spekulacji, pogłosek i plotek w końcu ogłoszono, że prequel "Outlandera" na pewno powstanie. Stacja Starz zamówiła serial "Blood of My Blood" – o czym opowie?

Już w lutym informowano, że w przygotowaniu jest prequel "Outlandera". Teraz stacja Starz potwierdziła wszelkie informacje i poinformowano, że oficjalnie zamówiono serial o nazwie "Blood of My Blood".

Blood of My Blood – o czym prequel Outlandera?

Jakiś czas temu Sam Heughan zdradził co nieco na temat serialu – powiedział, że produkcja opowie o rodzicach Jamiego i ta informacja okazała się prawdą. W "Blood of My Blood" zobaczymy losy młodych Briana Frasera i Ellen MacKenzie oraz ich walkę o miłość.

Prezeska Starz ds. programów oryginalnych Kathryn Busby wydała specjalne oświadczenie, w którym wyraziła ekscytację nowym projektem ze świata "Outlandera".

– "Outlander" to porywający serial, który z sezonu na sezon podbija serca fanów na całym świecie. Cieszymy się, że możemy odsłonić kolejne warstwy tego tętniącego życiem świata, aby przybliżyć naszym widzom początek, od którego wszystko się zaczęło. Matthew, Maril i Ronald będą nadal wnosić swoją doskonałą wizję i kreatywność do tej nowej iteracji, a my nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej –  czytamy.

outlander prequel blood of my blood o czym

"Outlander" (Fot. Starz)

Za sterami serialu stanie showrunner "Outlandera" Matthew B. Roberts, który będzie pełnił także funkcję scenarzysty i producenta wykonawczego. Producentka Maril Davis i twórca "Outlandera" Ronald D. Moore również będą producentami wykonawczymi, a autorka książkowego pierwowzoru Diana Gabaldon będzie pełnić rolę producenta konsultacyjnego. Autorka niedawno zdradziła w poście na Facebooku, że  jest w trakcie pisania noweli o matce Jamiego. Być może ta historia posłuży twórcom za materiał źródłowy.

Na ten moment nie wiadomo, kto zagra główne role ani na kiedy planowana jest premiera. A co słychać za kulisami 7. sezonu "Outlandera" Ostatnio pokazano m.in. dorosłego syna Jamiego oraz ogłoszono, kto zagra rodzeństwo Hunterów.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA