Jak odejścia z obsady wpłyną na "Sex Education"? Oficjalny opis sugeruje, że jest fajny pomysł na 4. sezon

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Czy zmniejszenie się obsady oznacza bliski koniec "Sex Education"? Co nas czeka w 4. sezonie i dlaczego odejścia mogą okazać się nie gwoździem do trumny, tylko powiewem świeżości?

Pomimo odejścia aż czterech osób z obsady "Sex Education", 4. sezon serialu wcale nie musi okazać się klapą. Co więcej, może to nawet zadziałać na jego korzyść – a przynajmniej tak uważa serwis Screen Rant, który wygrzebał z internetu obiecujący oficjalny opis nowych odcinków.

Sex Education sezon 4 – jak się zmieni serial?

Finał 3. sezonu "Sex Education" postawił liceum Moordale w rozsypce. Uczniowie i nauczyciele zmuszeni zostali do poszukania nowych placówek, bo szkoła straciła dofinansowanie przez zachodzące w niej skandale i została sprzedana deweloperowi. Trudno powiedzieć, czy sama szkoła do serialu powróci, jednak jest to doskonałe wyjaśnienie, dlaczego część z bohaterów zniknie z ekranu. Znaleźli nowe szkoły, w których postanowili zostać, a my podążymy tylko za częścią z nich.

Równie dobrą wiadomością jest potwierdzenie, że pomimo przyjęcia roli w serialu "Doktor Who" Ncuti Gatwa pojawi się w 4. sezonie w roli Erica. Wiadomo również, że do ról powracają także Asa Butterfield jako Otis i Emma Mackey jako Maeve. Oznacza to, że główny trzon serialu został nienaruszony. A jak czytamy w opisie serialu, w 4. sezonie "zobaczymy mieszankę starych i nowych ekscytujących twarzy".

Sex Education sezon 4 fabuła bohaterowie

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Na razie nie wiadomo nic konkretnego o nowych twarzach, które mają się pojawić, ale Screen Rant spekuluje, że mniejsza obsada może pozwolić scenarzystom na skoncentrowanie się na głównym wątku, czyli historii miłosnej Otisa i Maeve. Do tej pory była ona przerywana wieloma pobocznymi wątkami, które teraz z oczywistych względów nie będą pociągnięte, co daje scenarzystom dodatkowy czas dla głównych bohaterów. A także dla samego Erica, którego zachowanie w 3. sezonie położyło się cieniem na jego związku z Adamem (Connor Swindells). 4. sezon z pewnością odpowie, czy ta dwójka ma jeszcze szansę na happy end.

Istnieje także możliwość, że fabuła 4. sezonu "Sex Education" będzie się działa nie podczas roku szkolnego, tylko wakacji – ze względu na wyjazd Maeve do USA. Takie rozwiązanie pozwoliłoby dwójce głównych bohaterów spotkać się ponownie, a kto wie, może nawet otworzy Otisowi drogę do odwiedzenia Maeve w Stanach.

Z udziału w 4. sezonie "Sex Education" na rzecz innych projektów zrezygnowały: Patricia Allison (serialowa Ola), Tanya Reynolds (Lily), Simone Ashley (Olivia) i Rahkee Thakrar (nauczycielka Emily Sands). Tymczasem ekipa serialu powróciła na plan, co na swoim Twitterze potwierdził Asa Butterfield.

Sex Education jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA