Spokojnie, Ncuti Gatwa powróci jako Eric w 4. sezonie "Sex Education". I ma być pierwszym Doktorem gejem

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Fani "Sex Education" mogą odetchnąć z ulgą. Ncuti Gatwa pojawi się w 4. sezonie serialu. Z kolei Neil Patrick Harris zdradził, że Czternasty Doktor po raz pierwszy będzie gejem.

Nad "Sex Education" krążą czarne chmury. Ostatnio z udziału w 4. sezonie zrezygnowała kolejna aktorka. To już czwarta osoba, która nie wróci do serialu. Nic więc dziwnego, że martwili się, czy Ncuti Gatwa – świeżo obsadzony w roli Doktora w serialu "Doktor Who" – powróci do roli Erica. Na szczęście ich obawy się nie spełnią.

Sex Education sezon 4 – Ncuti Gatwa wróci jako Eric

Odkąd Ncuti Gatwa dostał rolę Czternastego Doktora, jego obecność w "Sex Education" wcale nie była taka pewna, szczególnie że obsada serialu gwałtownie i niespodziewanie się kurczy. Jak donosi Variety, nie mamy się czego obawiać. Ncuti Gatwa powróci w 4. sezonie jako Eric.

Równocześnie wiadomo już, że aż cztery aktorki nie pojawią się więcej w serialu. Swoje odejście potwierdziły Patricia Allison (serialowa Ola), Tanya Reynolds (Lily), Simone Ashley (Olivia) i Rahkee Thakrar (nauczycielka Emily Sands).

Sex Education sezon 4 Ncuti Gatwa czy będzie

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Jednocześnie pojawiła się ważna informacja na temat nowego Doktora. Jej autorem jest Neil Patrick Harris, który zakończył ostatnio prace nad odcinkiem specjalnym "Doktora Who", kręconym na 60. rocznicę serialu. To w tym odcinku Ncuti Gatwa zadebiutuje jak Czternasty Doktor. W rozmowie z Variety aktor zdradził, że miał okazję spotkać się z Ncutim Gatwą i że jego postać będzie pierwszym Doktorem gejem.

– Miałem okazję spotkać się i trochę z nim porozmawiać, on jest wspaniały. Będzie pierwszym Doktorem gejem, czyli superfajnym, seksowniejszym Doktorem.

Jest to jedna z niewielu informacji, jakie otrzymaliśmy na temat nowego wcielenia Doktora. Powracający do roli showrunnera serialu Russell T Davies nie chciał nic zdradzać o Czternastym Doktorze.

– To po prostu byłoby niesprawiedliwe, Jodie [Whittaker] jest teraz, to jej rola i ona ma wielki finał w październiku – powiedział twórca.

Z kolei Ncuti Gatwa przyznał niedawno, że jego marzeniem byłoby ściągnięcie do serialu Gillian Anderson i nawet miał pomysł na rolę dla niej.

A co dalej z "Sex Education"? Losy serialu nie są pewne. W zeszłym roku Aimee Lou Wood powiedziała, że jej zdaniem 4. sezon "Sex Education" może być już finałowy. Z kolei sam Ncuti Gatwa choć wraca na 4. sezon, to podjęcie się przez niego roli Doktora może sugerować, że to będzie finałowy sezon "Sex Education". Jednak na razie Netflix nie zdradził planów na przyszłość serii.

Sex Education jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA