Ta postać z oryginalnych "Słodkich kłamstewek" została wspomniana w reboocie. Twórcy sugerują, co to oznacza

"Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny" (Fot. HBO Max)

"Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny" to reboot kultowej młodzieżówki, a twórca obiecywał nawiązania do oryginału. I jak się okazuje, już dotrzymał słowa. O co chodzi? Spoilery z 4. odcinka!

"Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny" przedstawia losy zupełnie nowego pokolenia kłamczuch, które także są prześladowane przez tajemniczego "A". Twórca serialu już jakiś czas temu obiecał, że pojawią się nawiązania do oryginału. W 4. odcinku Noa znajduje w torebce swojej mamy buteleczkę tabletek przeznaczonych dla kogoś innego. Dopiero po uważniejszym wpatrzeniu się zauważycie, że tym kimś jest Caleb Rivers – bohater, który odgrywał ważną rolę w oryginalnych "Słodkich kłamstewkach". Co to oznacza?

Słodkie kłamstewka – Caleb w reboocie serialu?

Twórcy serialu, Roberto Aguirre-Sacasa i Lindsay Calhoon Bring, rozmawiali na temat 4. odcinka nowych "Słodkich kłamstewek", zatytułowanego "The (Fe)male Gaze", z serwisem TVLine. Co ciekawe, Aguirre-Sacasa podobno zapomniał o easter eggu do momentu, gdy fani zaczęli masowo dyskutować na ten temat w sieci.

– Zapomniałem o tym do czasu emisji odcinka – przyznał.

Z kolei Lindsay Calhoon Bring powiedziała, że obserwowanie reakcji fanów jest niesamowitym doświadczeniem i cieszy ją każda nowa teoria.

– Jeśli robi się zbliżenie na buteleczkę z tabletkami, równie dobrze można nawiązać do oryginalnej serii. Zabawnie jest widzieć burzę fanów zgadujących, czy Caleb przeniósł się do Millwood. [Sama] odbieram recepty w całym kraju, więc w mojej głowie Caleb był [tam] przejazdem i potrzebował odebrać swój oksykodon.

Zgodnie ze słowami Roberta Aguirre-Sacasy prawdziwa jazda bez trzymanki z nawiązaniami do oryginalnej zacznie się w 6. odcinku. Czyli już w tym tygodniu.

– Kiedy dojdziecie do 6. odcinka, easter eggi – i coś więcej niż easter eggi – zaczynają pojawiać się szybko i wściekle, aż do dosłownie ostatniego momentu ostatniego odcinka – podkreślił.

To nie jedyna niespodzianka, jaką mogli wypatrzyć widzowie w "Słodkich kłamstewkach: Grzechu pierworodnym" – w serialu pojawiła się Suzie ze "Stranger Things".

Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny – nowe odcinki w czwartki na HBO Max

REKLAMA