Benjamin Hollingsworth opowiada o drodze Brady'ego w "Virgin River" i obiecuje mocny twist w 5. sezonie

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Brady to zdecydowanie jedna z czarnych owiec "Virgin River", chociaż odkąd w miasteczku pojawiła się Brie, bohater przeszedł przemianę. Co na to Benjamin Hollingsworth?

Praca dla lokalnego dilera, kradzieże, konflikt z Jackiem aż w końcu oskarżenie o postrzelenie dawnego przyjaciela – wątki Brady'ego w "Virgin River" nie należały do przyjemnych. W 4. sezonie bohater zaczął wychodzić na prostą, ale Benjamin Hollingsworth daje do zrozumienia, że kłopotów jeszcze nie koniec.

Virgin River – Benjamin Holligsworth o odkupieniu Brady'ego

Benjamin Hollingsworth w rozmowie z serwisem TVLine przyznał, że jest ogromnym fanem tego, w jaki sposób poprowadzono wątki Brady'ego, zwłaszcza kwestię rzekomego ataku na Jacka (Martin Henderson).

– Wiedziałem, że Brady tego nie zrobił. Po pierwsze, to nie jest postać, którą grałem, ale rozmawiałem też z [poprzednią] showrunnerką. Uczynienie z Brady'ego fałszywego tropu, było zawsze częścią planu, ale chcieliśmy, aby widzowie myśleli sobie: "O nie! To nie może być on! Właśnie zaczęliśmy go lubić!"

Aktor wspomniał, że ważną częścią wątku Brady'ego jest przede wszystkim związek z Brie (Zibby Allen), dzięki której zaczął wychodzić na prostą. Jedną z ulubionych scen Benjamina Hollingswortha jest rozmowa pomiędzy bohaterami, gdy oboje postanawiają się przed sobą otworzyć i porozmawiać o przeszłości i traumach.

– To właśnie robi z tobą miłość. Sprawi, że odkryjesz obszary życia i siebie, których inaczej mógłbyś nie mieć, i zmienia cię jako osobę. [Gdy Brie] stawiała czoła traumie związanej z jej wcześniejszym związkiem z Domem, my mieliśmy okazję zobaczyć Brady'ego, który traktuje ją z empatią i wrażliwością. Otwiera się przed nią, ale też słucha. To nie jest coś, co często możemy u niego zobaczyć.

Virgin River sezon 5 – Melissa sporo namiesza

W jednym z poprzednich wywiadów Holligsworth podkreślał, że to nie koniec kłopotów – a wszystko z powodu Melissy, następczyni Calvina. Czy czeka nas niebezpieczny zwrot akcji?

– [Strach] to zdrowy rodzaj emocji, jaki można odczuwać w przypadku [Melissy]. Ona ewidentnie nie planuje niczego dobrego, a fakt, że na końcu je kolację z Jackiem i Mel jest niepokojący.

Hollingsworth opowiedział także co czeka Brady'ego i Brie w 5. sezonie, a z kolei zdaniem Martina Hendersona 5. sezon będzie najlepszy ze wszystkich. Zdjęcia już się rozpoczęły, a zakończyć się mają 30 listopada.

Virgin River jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA