"Ród smoka" – jak rozróżnimy od siebie smoki Targaryenów? Showrunner radzi na co zwrócić uwagę

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Premiera "Rodu smoka" jest tuż za rogiem. Poza politycznymi i rodzinnymi potyczkami ogromną rolę w serialu odegrają oczywiście smoki – jak je od siebie odróżnimy?

"Ród smoka" to jedna z najgłośniej zapowiadanych premier tego roku. Serial opowie o wojnie domowej Targaryenów, a ekipa produkcji szczególnie podkreśla, jak istotne będą smoki. W całej produkcji zobaczymy ich aż 17 – w jaki sposób je odróżnimy? Jeden z showrunnerów, Ryan Condal rusza z pomocą.

Ród smoka – jak rozróżnimy smoki?

Ryan Condal podkreślił w rozmowie z TVLine, że każdy ze smoków ma swoje indywidualne cechy – tak jak w książkach George R.R. Martina.

– [Każda z bestii ma swoją własną estetykę], inaczej nie bylibyście w stanie ich rozróżnić. Więc nie tylko są jasne i kolorowe w sposób, w jaki George [R.R. Martin] opisał je w książce, on faktycznie podaje wiele szczegółów na temat tego, jak każdy smok wygląda, kolor ich rogów i grzebienia, kolor ich łusek. Mają też różne sylwetki.

ród smoka smoki

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Jeden ze smoków ma przypominać Drogona znanego widzom "Gry o tron". Twórca podkreślił, że w przeciwieństwie do smoków Daenerys, które urosły w szybkim tempie z powodu magii, te w "Rodzie smoka" będą dorastać jak "normalne smoki".

– Szczególnie jeden będzie wyglądał podobnie do tego, jak wyglądał Drogon, a inne wyglądają zupełnie inaczej. Różnią się też wielkością. Jest największy żyjący smok w Vhagar, a potem są młodziki i młodociani, którzy wyrośli z czasem. [Dzieci Daenerys] narodziły się z magii, więc dojrzewały bardzo szybko. Te smoki rosną tak, jak robiłby to prawdziwe smoki.

Niedawno George R.R. Martin wyraził nadzieję, że każdy smok będzie mieć inny charakter, co ponownie podkreślił Condal.

– Naprawdę staraliśmy się nasycić je [smoki] indywidualną osobowością, którą można zacząć dostrzegać... poprzez ich animację i to, jak wchodzą w interakcje ze swoim jeźdźcem, oraz kim jest ich jeździec. W moim odczuciu smoki są jednymi z najbardziej zapadających w pamięć postaci w naszym małym uniwersum – powiedział.

Poza smokami nie zabraknie wielu ludzkich bohaterów. Kto jest kim? Tutaj znajdziecie ściągawkę od samego George'a R.R. Martina, który jest współtwórcą serialu.

Ród smoka – premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max

REKLAMA