Dlaczego Eric Kripke nie zrobił serialu "Sandman"? Showrunner "The Boys" tłumaczy, co poszło nie tak

"Sandman" (Fot. Netflix)

Dlaczego serial "Sandman" Erica Kripkego nigdy nie doszedł do skutku? Showrunner postanowił wyjawić powody, przy okazji dziękując Neilowi Gaimanowi za miłe słowa.

Eric Kripke jest twórcą takich hitów jak "Supernatural" czy "The Boys". Nic więc dziwnego, że wielu dziwi, że "Sandman", który miał współtworzyć dekadę temu, nie doszedł do skutku. Showrunner po raz pierwszy mówi dlaczego.

Sandman – dlaczego Eric Kripke nie zrobił serialu?

Cala rozmowa wywiązała się na Twitterze przypadkiem, gdy jeden z użytkowników zarzucił Neilowi Gaimanowi złamanie prawa przy udostępnieniu scenariusza do filmu i tym samym pogrzebaniu produkcji. Gdy pisarz odparł, że wątpi, by go za to teraz zamknęli, ale z dumą założy kajdanki, inny fan zapytał, jaki był scenariusz Erica Kripkego.

– To była świetna wersja "Sandmana" dla telewizji ogólnodostępnej. Ale jeżeli robisz wersję "Sandmana" dla telewizji ogólnodostępnej, tracisz okropnie dużo tego, co czyni "Sandmana" "Sandmanem". Eric Kripke wykonał doskonałą robotę, biorąc pod uwagę ograniczenia – napisał Neil Gaiman.

Eric Kripke podziękował za miłe słowa, ale też przyznał, że sam ma teraz na temat tamtego serialu zupełnie inne zdanie.

– To bardzo miłe z Pana strony. WB dało mi szansę na [zrobienie] "Sandmana", ale powiedzieli, że to musi być [wersja] dla telewizji ogólnodostępnej. To był mój ulubiony komiks, bardzo zainspirował "Supernatural", więc spróbowałem. Neil był miły i cierpliwy, ale ostatecznie to byłby zły serial. Jestem zadowolony, że go wstrzymał. "Sandman" Netfliksa jest bogaty, zachwycający. Idźcie go obejrzeć!

Neil Gaiman zdradził także, co myśli o ewentualnym prequelu "Sandmana" i czy chciałby, żeby powstał. Pisarz daje też fanom nadzieję, że gdyby Netflix nie chciał zamówić 2. sezonu, to pójdą z serialem gdzieś indziej.

Sandman jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA