Neil Gaiman kłóci się z Elonem Muskiem o "Pierścienie władzy". Wg biznesmena Tolkien przewraca się w grobie

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Przepychanki dotyczące "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy" weszły na nowy poziom absurdu. Elon Musk ma problem z (nie)męskimi bohaterami, co ostro skomentował Neil Gaiman.

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" to jedna z największych – i najbardziej kontrowersyjnych premier tego roku. W sieci nie brakuje gorących dyskusji dotyczących koloru skóry aktorów i zachowań bohaterów, a w tym całym zamieszaniu głos chętnie zabiera Neil Gaiman. Tym razem odniósł się do wpisów Elona Muska, który ma problem z męskimi bohaterami serialu.

Pierścienie władzy – Neil Gaiman vs Elon Musk

Wszystko zaczęło się od serii tweetów, w których Elon Musk negatywnie wypowiadał się o serialu Amazona. Biznesmen stwierdził m.in. że "Tolkien przewraca się w grobie", a do tego zasugerował, że męskie postacie skonstruowano tak, aby nie dało się ich lubić i aby Galadriela (Morfydd Clark) wypadała przy nich jak jedyna prawdziwa bohaterka tej historii.

– Tolkien przewraca się w grobie. Praktycznie każdy męski bohater jest do tej pory tchórzem, palantem lub oboma. Tylko Galadriela jest odważna, sprytna i fajna.


Jeden z internautów zapytał Neila Gaimana, co sądzi na temat wypowiedzi Muska – na co twórca "Sandmana" odpowiedział, kąśliwe nawiązując do nieudanej inwestycji biznesmena.

– Elon Musk nie przychodzi do mnie po radę, jak nie kupować Twittera, a ja nie chodzę do niego po krytykę filmową, telewizyjną czy literacką.

W ostatnich dniach Gaiman odniósł się do krytyki czarnoskórych hobbitów i wytknął fanom brak znajomości Tolkiena. Niektórzy mają także problem ze scenami akcji Galadrieli, a Morfydd Clark stanęła się w obronie zamysłu twórców oraz opowiedziała, jak przygotowywała się do roli.

A jak my oceniamy nowy serial Amazona? Tutaj znajdziecie naszą recenzję premiery serialu Władca Pierścieni: Pierścienie władzy. Sprawdźcie też zwiastun 3. odcinka, który zapowiada, że elf Arondir zmierzy się z orkami.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – nowe odcinki co piątek na Amazon Prime Video

REKLAMA