Galadriela zachowywała się arogancko w 3. odcinku "Pierścieni władzy"? Morfydd Clark mówi, że tak ma być

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Gwiazda "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy" Morfydd Clark komentuje arogancję Galadrieli z 3. odcinka. Dlaczego Galadriela tak się zachowuje? Aktorka tłumaczy, że to część większego planu.

W rozmowach o serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" nie brak głosów, że choć Galadriela (Morfydd Clark) ma ciekawy i na razie najlepiej zarysowany wątek, to jest równocześnie wyniosłą i arogancką postacią. Jak się okazuje, nie jest to przypadek.

Pierścienie władzy odcinek 3 – Morfydd Clark o zachowaniu Galadrieli

Morfydd Clark w rozmowie z The Hollywood Reporter odniosła się do zachowania swojej bohaterki w 3. odcinku, kiedy to traktuje ona z góry władczynię Númenoru. Jak zauważa aktorka, zachowanie Galadrieli nie bierze się znikąd, to część tego, do jakiej rasy należy. Dodatkowo, jest ona na początku pewnej ewolucji – jest młoda, nie kontroluje jeszcze swojego temperamentu i zdecydowanie to nie jest ta wersja Galadrieli, którą znamy z kreacji Cate Blanchett w filmach Petera Jacksona.

– Pokora będzie dużą częścią jej wątku, podziwiałabym, że ona uczy się swoich granic. (...) Elfowie mają w sobie arogancję, ponieważ pod pewnymi względami są lepsi, ale ostatecznie muszą zyskać jakąś perspektywę. Więc skoncentrowałam się na obserwowaniu, że nawet najmądrzejsi mogą popełniać błędy.

władca pierścieni pierścienie władzy odcinek 3 galadriela

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Galadriela, która w "Pierścieniach władzy" jest wojowniczką, przywykła przez dziesięciolecia, że wydaje rozkazy. Widać to, gdy próbuje sterować Halbrandem (Charlie Vickers), a następnie to samo robi na dworze Númenoru. I nie da się przeoczyć jej zaskoczenia i rozczarowania, gdy jej rozkazy nie są wypełniane.

Lekcja pokory, o której mówi aktorka, może być dla elfki bardzo bolesna. W innym wywiadzie aktorka opowiedziała o zagubieniu Galadrieli w świecie ludzi.

– Uważam, że jest w interesujący sposób pozbawiona kontaktu i oddzielona od nich, ale także widzi siebie jako ich strażnika. Chce, by byli bezpieczni i chronieni, ale też nie rozumie, jak ludzie mogą istnieć. Pod wieloma względami jest samotną elfką i to było interesujące do zbadania, ponieważ myślę, że tak wiele siły wszystkich postaci w Śródziemiu pochodzi z ich społeczności, a ona jest z tym trochę w sprzeczności.

Tymczasem widzowie próbują odkryć, kim jest Halbrand. Równie tajemniczy okazuje się Adar, którego tożsamość na chwilę obecną nadal skrywa mgła tajemnicy.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – nowe odcinki co piątek na Amazon Prime Video

REKLAMA