Ekipa "Opowieści podręcznej" komentuje odejście Alexis Bledel z serialu. Czy jest szansa na powrót Emily?

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Na HBO Max są już pierwsze dwa odcinki 5. sezonu "Opowieści podręcznej" – bez Alexis Bledel w roli Emily. Ekipa odniosła się do sytuacji. Czy jest szansa na powrót? Spoilery!

Serial "Opowieść podręcznej" powrócił z 5. sezonem, ale już bez jednej ze swoich głównych bohaterek, Emily. Alexis Bledel poinformowała o swoim odejściu z produkcji w maju tego roku, ale ekipa dopiero teraz odniosła się do decyzji aktorki.

Opowieść podręcznej – czy Alexis Bledel wróci?

Grająca główną rolę w serialu Elisabeth Moss i Bruce Miller, twórca "Opowieści podręcznej" rozmawiali na temat odejścia Alexis Bledel z serwisem ET Online. Jak się okazuje, decyzja zapadła na długo przed tym, kiedy dowiedzieli się o niej fani i nie była ona aż tak nagła, jak mogłoby się wydawać.

– To było na długo przed [rozpoczęciem] produkcji. Wiesz, Alexis robiła to od dłuższego czasu, zastanawiała się i rozmawiała ze swoimi ludźmi, więc wszystko zostało załatwione bardzo profesjonalnie. Mimo to mieliśmy plany dotyczące postaci i musieliśmy dokonać pewnych zmian – powiedział Miller.

opowieść podręcznej alexis bledel czy wróci

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Emily została wypisana z serialu w dość prosty sposób: June dowiaduje się od jej żony, Sylvie (Clea DuVall), że bohaterka wróciła do Gileadu, by kontynuować walkę i znaleźć ciotkę Lydię (Ann Dowd). Sama Emily nie pojawia się już na ekranie, to, co zrobiła, poznajemy ze słyszenia. Jak jej zachowanie tłumaczy Elisabeth Moss?

– Ktoś musi wrócić, a Emily zawsze była tą osobą, mimo że czasem jest dość cichutka. Zawsze była tą, która staje na czele ruchu oporu. Zawsze była tą, która wykonuje ruchy. Ona dokonuje szalonych wyborów, więc myślę, że pomysł, aby wrócić do Gileadu, jest bardzo realistyczny. I dało nam to możliwość, co naprawdę mi się podobało, zestawienia tego June, ponieważ June nieustannie zmaga się z tym, czy wrócić czy nie. Więc dało nam to możliwość, żeby pokazać, jak to wygląda, kiedy opuszczasz swoją rodzinę. Myślę, że poradziliśmy sobie z tym najlepiej, jak to możliwe – powiedziała Moss.

Bruce Miller podkreślił z kolei, że dzięki takiemu rozwiązaniu jest szansa, że Bledel jeszcze pojawi się w "Opowieści podręcznej".

– Jeśli o nas chodzi, to ta postać nie była na końcu swojej drogi. Z praktycznego punktu widzenia byliśmy świadomi tego, by [zostawić] te drzwi otwarte.

A co czeka nas w 5. sezonie "Opowieści podręcznej"? Szykujcie się przede wszystkim na wojnę Sereny (Yvonne Strahovski) i June – tutaj znajdziecie wyjaśnienie twistu z pogrzebem, który jest zapowiedzią większej rozgrywki w tym sezonie.

Już wiadomo, że powstanie 6. sezon "Opowieści podręcznej", który będzie finałowy. W planach jest też sequel na podstawie "Testamentów" Margaret Atwood.

Opowieść podręcznej – kolejne odcinki w czwartki na HBO Max

REKLAMA