Sceny z 4. sezonu "Stranger Things" od kulis. Co będzie dalej z Max i czego nie wiedzieliśmy o Willu i Mike'u?

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Trwają prace nad 5. sezonem "Stranger Things", ale scenarzyści co jakiś czas dzielą się fragmentami skryptów z czwartej serii. Co ciekawego pokazują udostępnione strony?

W 4. sezonie "Stranger Things" nie brakowało pełnych emocji scen i poważnych rozmów pomiędzy bohaterami. Prace nad scenariuszem do 5. sezonu już trwają, ale fani serialu wciąż przeżywają to, co wydarzyło się w 4. serii. Scenarzyści na swoim profilu na Twitterze wrzucają fragmenty scenariuszy, a widzowie szybko wyłapują co ciekawsze informacje. Co tym razem udało im się znaleźć?

Stranger Things sezon 4 – wgląd w relację Mike'a i Willa

Niedawno Noah Schnapp potwierdził, że Will jest gejem i kocha Mike'a. Bohater dokonał swego rodzaju coming outu podczas rozmowy w aucie, a ujawniony fragment scenariusza pozwala lepiej przyjrzeć się wcześniejszej scenie, rozgrywającej się tuż przed ucieczką z domu Byersów.

Mowa o 4. odcinku 4. sezonu "Stranger Things", w którym Will (Noah Schnapp) i Mike (Finn Wolfhard) prowadzą poważną rozmowę dotyczącą sytuacji z Jedenastką i ich rozłąki. Padają zapewnienia o wzajemnej przyjaźni, a w scenariuszu ich interakcje są opisywane jako "intymne".

Orientacja seksualna Willa jest obiektem burzliwych dyskusji fanów serialu, którzy podejrzewali, że jest gejem, już od 1. sezonu. Przypomnijmy, że bohater nie radził sobie z zazdrością o Mike'a, zaś jego przyjaciel sam podkreślił, że "Will nie jest zainteresowany dziewczynami". I chociaż w tamtym momencie obaj byli jeszcze dziećmi, to w świetle 4. sezonu trudno nie patrzeć na to w inny sposób.

Na fali popularności teorii dotyczących relacji Mike'a i Willa w sieci pojawiły się fałszywe wycieki, z których wynikało, że bohaterowie już mieli być razem.

Stranger Things – czy Max została po Drugiej Stronie?

Kolejny z fragmentów wydaje się sugerować dalsze losy Max. Przypomnijmy – w finale bohaterka została brutalnie poturbowana przez Vecnę. Jest połamana, straciła wzrok, ale najgorszą konsekwencją jest śmierć mózgu. Ale czy na pewno?

W powyższym fragmencie scenariusza możemy zapoznać się ze sceną, w której Jedenastka (Millie Bobby Brown) wskrzesza Max (Sadie Sink). Tymczasem uwagę fanów (via Screen Rant) przykuła poniższa linijka z uwagą dla reżysera:

W stronę kamery leci połyskujący kalejdoskop kolorów. Tak jak wtedy, gdy Jedenastka wysłała Jedynkę na Drugą Stronę.

Fani szybko zaczęli teoretyzować, co to oznacza, i wielu uważa, że chociaż ciało Max leży w szpitalu w Hawkins, to jej świadomość jest uwięziona po Drugiej Stronie. Wpisuje się to idealnie w jedną z istniejących już teorii, która zyskała ogromną popularność – według jednego z internautów Max w pełni wyzdrowieje, gdy bohaterowie pokonają Vecnę.

– Vecna ją zabił, a on powiedział, że ci, których zabija, nie umierają - po prostu stają się częścią niego. Umysł lub duch Max, czy jakkolwiek chcecie to nazwać, jest najprawdopodobniej uwięziony wewnątrz Vecny, [i] aby ją uratować/uwolnić, muszą go zabić – napisała Erika Danielle na grupie Stranger Things Memes.

Bracia Dufferowie potwierdzili, że bohaterka przeżyła masakrę Vecny, ale nie wiadomo, co czeka ją w 5. sezonie. Sama Sadie Sink podkreśliła, że przede wszystkim chce, by Max pozbyła się poczucia winy po śmierci Billy'ego.

Nie tylko fani mają swoje teorie – pomysłami na 5. sezon dzielą się również aktorzy. Ostatnio Maya Hawke powiedziała, że chce by Robin umarła bohaterską śmiercią.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA