Diego Luna kończy z franczyzą "Star Wars". Aktor wyjaśnia, czemu "Andor" będzie jego ostatnim projektem

"Andor" (Fot. Disney+)

Diego Luna zachwycił w filmie "Łotr 1", a teraz na Disney+ możecie oglądać serialowy prequel "Andor". Aktor wyjaśnił, dlaczego na tym kończy przygodę z "Gwiezdnymi wojnami".

Pierwsze trzy odcinki serialu "Andor" właśnie wylądowały na platformie Disney+. Łącznie zobaczymy dwa sezony po 12 odcinków i na tym historia Cassiana Andora dobiegnie końca. Czemu? Wcielający się w postać Diego Luna nie chce dłużej grać w uniwersum "Gwiezdnych wojen".

Andor – Diego Luna kończy z Gwiezdnymi wojnami

Z okazji premiery nowej produkcji Diego Luna rozmawiał z serwisem Entertainment Weekly i wyjaśnił, dlaczego dla niego to ostatni projekt związany z postacią Cassiana Andora.

– Dla mnie to byłoby na tyle. To piękna podróż, gdy mam 24 odcinki, 24 krótsze filmy, aby opowiedzieć historię o tym, skąd pochodzi Cassian i jak doszedł do bycia człowiekiem, którego poznaliśmy w "Łotrze 1". To rzeczywiście ma swój początek i koniec. Dlatego mogę to zrozumieć i mogę cieszyć się jazdą, i zobrazować sobie cel, który mamy. Myślę, że to jest potrzebne, w przeciwnym razie zawsze pracujesz, by dotrzeć nie tam, gdzie trzeba.

andor serial diego luna

"Andor" (Fot. Disney+)

Aktor podkreślił, że nie lubi zastanawiać się co będzie za dwa, pięć czy dziesięć lat i skupia się przede wszystkim na tu i teraz.

– Nie myślę w ten sposób. Wszyscy ci ludzie i coachowie, którzy mówią ludziom: "O, wyobraź sobie siebie za 10 lat, gdzie chcesz być. Zaplanuj to i pracuj na to." To nonsens. Martw się o to, co robisz dzisiaj. Rób to najlepiej, jak potrafisz. Ciesz się jazdą. Upewnij się, że dajesz z siebie najwięcej i dajesz wszystko, co masz. Jeśli to zrobisz, wydarzy się coś fajnego. A jeśli nie, to podróż była tego warta. Więc chodzi o teraz, o ten moment.

Początkowo "Andor" był rozpisany na więcej serii, ale to właśnie Diego Luna nie chciał pięciu sezonów . Zgodnie z zapowiedziami, ostatnia scena z 24. odcinka "Andora" wprowadzi widzów wprost do sceny otwierającej "Łotra 1".

W serialu występują także Stellan Skarsgård ("Czarnobyl"), Adria Arjona ("Emerald City"), Fiona Shaw ("Obsesja Eve"), Kyle Soller ("Poldark"), Denise Gough ("Pod sztandarem nieba") oraz Genevieve O’Reilly. Tutaj znajdziecie naszą recenzję serialu "Andor".

Andor – nowe odcinki we środy na Disney+

REKLAMA