Gwendoline Christie zaprasza do Akademii Nevermore. Zobaczcie nietypową zapowiedź serialu "Wednesday"

"Wednesday" (Fot. Netflix)

Akademia Nevermore przyjmuje w swoje mury kolejnych uczniów. Zobaczcie nową, nietypową zapowiedź serialu "Wednesday" od Tima Burtona z Gwendoline Christie.

"Wednesday" nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale akcja promocyjna już trwa. Pokazano pierwsze zdjęcia oraz krótki zwiastun, a teraz możecie zobaczyć Akademię Nevermore, w której będzie rozgrywać się znaczna część akcji.

Gwendoline Christie w zapowiedzi Wednesday

"Czy mówiono wam kiedyś, że jesteście inni? Dziwni? Że odstajecie? Czy w świecie normików czujecie się jak wyrzutki? Też tak miałam. Ale z przyjemnością informuję, że jest dla nas wyjątkowe miejsce" – mówi Gwendoline Christie ("Gra o tron", "Sandman") w poniższym wideo. Następnie widzimy przebitki na Akademię Nevermore, szkołę, w której niegdyś uczyli się Gomez i Morticia Addams (Luis Guzman, "Code Black" i Catherine Zeta-Jones), a teraz dołączy tam Wednesday (Jenna Ortega, "Ty").

Na temat Akademii wypowiadają się jej uczniowie, zachęcając do dołączenia do niezwykłej szkoły. Zaś dyrektorka kusi przyszłych uczniów takimi przedmiotami, jak rozmnażanie wilkołaków czy anatomia gorgon. Zaciekawieni? Netflix otworzył specjalną interaktywną stronę internetową, na której możecie zrobić quiz.

Sam budynek Akademii także będzie pełen niespodzianek, o czym zapewniał jeden z twórców – Miles Millar.

– Jest tu mnóstwo easter eggów i szczegółów. W pewnym momencie mieliśmy 30 różnych artystów tworzących różne posągi i gargulce oraz elementy (...) Tak wiele szczegółów i tak wiele uwagi włożono we wszelkie aspekty każdego planu zdjęciowego, jeśli chodzi o wybór kolorów, easter eggi, a także poczucie starzenia się – naprawdę upewniliśmy się, że wszystko sprawia wrażenie, jakby było tam od wieków – powiedział w rozmowie z Entertainment Weekly.

Częścią scenografii zajął się reżyser serialu – Tim Burton. W produkcji pojawi się również Christina Ricci ("Yellowjackets"), która przed laty wcieliła grała Wednesday w filmowej adaptacji. Na ten moment nie podano daty premiery, ale prawdopodobnie poznamy ją na wydarzeniu Netfliksa, Tudum, które planowane jest na sobotę 24 września.

Wednesday zobaczymy w tym roku na Netfliksie

REKLAMA