Zobaczcie pierwszą scenę z "Rodu smoka" z Olivią Cooke jako Alicent. Królowa ma nowego wiernego sojusznika

"Ród smoka" (Fot. HBO)

HBO udostępniło scenę z 6. odcinka "Rodu smoka", w której możemy zobaczyć Olivię Cooke w roli dorosłej Alicent Hightower. Aktorka pochwaliła też swoją młodszą koleżankę, Emily Carey.

Mogliśmy już zobaczyć scenę z dorosłą wersją Rhaenyry, graną przez Emmę D’Arcy, a teraz czas na królową Westeros, 10 lat starszą Alicent Hightower. Scena z 6. odcinka "Rodu smoka" została zaprezentowana podczas wywiadu, którego Olivia Cooke udzieliła w programie "Jimmy Kimmel Live!".

Ród smoka odcinek 6 – scena z Olivią Cooke

Scena z dorosłą Alicent została zaprezentowana na początku wywiadu. Widzimy w niej, jak królowa je obiad z Larysem Strongiem (Matthew Needham, "Sanditon"), synem namiestnika króla – tym samym, który powiedział jej o herbatce Rhaenyry. Scena sugeruje, że przez te wszystkie lata bardzo się do siebie zbliżyli i Alicent odnalazła w nim sojusznika. Z rozmowy można wywnioskować, że Otto Hightower nadal przebywa w Starym Mieście – ale być może się to zmieni, skoro rozmowa dotyczy właśnie jego.

Olivia Cooke debiutuje w 6. odcinku "Rodu smoka" jako dorosła wersja Alicent i nie ukrywa, że wejście na scenę po Emily Carey okazuje się być dużym wyzwaniem.

– Chciałabym, żeby była trochę bardziej beznadziejna w swojej pracy, wtedy mogłabym wejść i oznajmić: "Nie martwcie się. Zajmę się tym". Ale nie. Wszyscy będą zdruzgotani.

Aktorka przyznała też, że nie udzielała rad swojej młodszej koleżance i nie wtrącała się w to, jaki Emily Carey ma pomysł na Alicent.

– Pomyślałam – kim ja jestem, żeby mówić ci, jak zagrać tę rolę. Poza tym, wyobraź sobie siebie w wieku 18 lat – czujesz się zupełnie inaczej. Stwierdziłam, żeby robiła swoje, a ja postaram się być tak samo dobra.

Olivia Cooke bez wchodzenia w spoilery, przyznała, że sytuacja pomiędzy królową a księżniczką nie należy do łatwych.

– Mogę powiedzieć, że napięcie pomiędzy Rhaenyrą i Alicent zwiększyło się w czasie tego 10-letniego skoku w czasie. Atmosfera w Westeros jest tak napięta, że możesz ją kroić nożem.

Zwiastun 6. odcinka "Rodu smoka" zdradził, że zobaczymy także nastoletniego już Ageona II, w którego wciela się syn Davida Tennanta, Ty Tennant ("Wojna światów"). Z kolei król Viserys (Paddy Considine) wyraźnie podupada na zdrowiu i wydaje się być już cieniem dawnego ciebie.

Ród smoka – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA