Kim w "Rodzie smoka" była Rhea Royce, pierwsza żona Daemona? Dlaczego uczynek Daemona ma znaczenie?

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Kim była pierwsza żona Daemona, Rhea Royce, i jak jej los z 5. odcinka "Oświetlamy drogę" może wpłynąć na dalszą politykę Westeros? Uwaga na spoilery z "Rodu smoka".

W "Rodzie smoka" regularnie wspominano o żonie Daemona (Matt Smith), do której książę za nic nie chciał wracać. Rhea Royce (Rachel Redford, "Cień i kość") pojawiła się dopiero w 5. odcinku. Jak jej los wpłynie na dalsze dzieje Westeros?

Ród smoka – co oznacza śmierć Rhei Royce?

Rhea Royce, która w 5. odcinku zginęła z ręki męża, była panią Runestone, dziedziczką rodu Royce, jednego z najstarszych i potężnych rodów w Dolinie, który przyrzekł wierność rodowi Arryn. Za ślub Daemona i Rhei odpowiadała babcia księcia, Alysanne Targaryen, żona Jaehaerysa I. Dzięki temu małżeństwu Targaryenowie umocnili swoją pozycję i zyskali ważnego sojusznika.

Ród smoka pierwsza żona Daemona Rhea Royce jakie ma znaczenie

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Małżonkowie za sobą nie przepadali, a Daemon w oczywisty sposób pogrzebał poparcie rodu Royce – bo choć jego przedstawiciel nie miał dowodów na morderstwo Rhei, to jednak nie miał wątpliwości, że Daemon się go dopuścił. Wykorzystał przy tym nawiązanie do zawołania swojego rodu, jakim jest "Pamiętamy" – Daemonowi zostało obiecane, że ród Royce pomści Rheę i nigdy nie zapomni jego uczynku.

Działania Daemona mają też takie znaczenie, że są odbiciem sytuacji, jaką widzieliśmy w "Grze o tron", gdzie Littlefinger zamordował Lysę Arryn, sadzając na tronie młodego lorda Roberta Arryna, którym łatwo było sterować.

Ciekawostką jest, że scena śmierci Rhei została nakręcona w Derbyshire w Anglii, a dokładnie w Winnets Pass niedaleko Castleton, czyli w kultowej lokacji, znanej z filmu "Narzeczona dla księcia" z 1987 roku. Główną rolę grała tam Robin Wright, jako tytułowa narzeczona. Tą wiadomością na Twitterze podzieliła się pisarka i podcasterka Joanna Robinson.

Przed nami 6. odcinek "Rodu smoka", w którym czeka nas wymiana części obsady. Role Rhaenyry i Alicent przejmą Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") i Olivia Cooke ("Targowisko próżności"). W sieci pojawiła się już pierwsza scena z Emmą D'Arcy jako Rhaenyrą, której serial nie oszczędzi traumy. HBO pokazało także scenę z udziałem Olivii Cooke w roli dorosłej Alicent, w której widzimy, kto stał się jej bliskim doradcą.

Ród smoka – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA