Kity tygodnia: "Under the Dome", "Dexter", "Kości", "Dads"

1 2 3 4

"Under the Dome" (1x13 - "Curtains")

"Under the Dome" (Fot. CBS)

"Under the Dome" (Fot. CBS)


Andrzej Mandel: Nad "Under the Dome" ostatni raz mieliśmy się znęcać zaraz po finale sezonu, ale serial zdążył się załapać na pierwsze w tym sezonie zestawienie hitów i kitów. Nie będę się powtarzał, wszystko jest w mojej recenzji. Myślę, że można nawet dać temu serialowi "honorowy" tytuł kitu sezonu letniego 2013.

Agnieszka Jędrzejczyk: "Under the Dome" zapowiadało się na ciekawą, nie za lekką, nie za poważną rozrywkę, którą bez bólu można było oglądać w letnie popołudnia. Zamiast tego z odcinka na odcinek serial obniżał loty do takiego poziomu, że w wydarzenia na ekranie przestawało się już chcieć wierzyć.

Poprzedzający finał "Exigent Circumstances" mógł jeszcze coś w tym względzie zmienić, niestety, "Curtains" zaliczył bolesnego nura w dół, jak nic pokazując, że scenarzyści powinni sobie znaleźć inne zatrudnienie. Ilość dziur, skrótów myślowych i łopatologicznych sugestii, nie wspominając o nadużyciu aż nadto rozpoznawalnych klisz, była już poniżej wszelkiego poziomu. Finał serialu, o którym miałam całkiem niezłe zdanie, obejrzałam, parokrotnie westchnęłam z bezsilnego zanudzenia, po czym wyłączyłam, wzruszyłam ramionami i stwierdziłam, że okropnie żal mi Mike’a Vogela. Oby za rok zwolnili go z obowiązku dalszego grania w tej parodii.

1 2 3 4