Dramaty: 30 najlepszych odcinków 2014 roku

"Sons of Anarchy" (7x12 - "Red Rose)

sons3456

Nikodem Pankowiak: Ten odcinek można uznać za pierwszą część wielkiego finału "Sons of Anarchy". Działo się sporo, ale i tak największe wrażenie na widzach musiało zrobić zabicie trojga członków głównej obsady w ciągu 10 minut. Nawet w "Grze o tron" o nie ma takich rzeczy… O ile dwie z tych śmierci w ogóle nie mogły nas dziwić, o tyle trzecia była dość niespodziewana.

Nie było tu żadnych wielkich zaskoczeń, ale ja jestem zdania, że to dobrze. Nagłe zwroty akcji mogłyby jedynie popsuć to wszystko, do czego Kurt Sutter tak konsekwentnie dążył od dawna. Największe wrażenie zrobił na mnie Juice, kompletnie pogodzony ze śmiercią, proszący jedynie o to, aby mógł dokończyć ciasto. Gemma z kolei dopuściła się swojej ostatniej manipulacji – sama nie potrafiła odebrać sobie życia, więc niejako zmusiła Jaxa, aby zrobił to za nią. Przy okazji musiał przez nią zginąć także Unser – jeden z jej niewielu przyjaciół i chyba ostatni człowiek, który jeszcze widział w niej jakieś dobro.

Sam odcinek wzbudził wśród widzów spore kontrowersje – niektórzy narzekali na jego przewidywalność i brak zaskoczenia, ale ja uparcie będę twierdził, że czasem lepiej widza nie zaskakiwać, niż robić to na siłę.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,