Dramaty: 30 najlepszych odcinków 2014 roku

"Arrow" (3x09 - "The Climb")

"Arrow" (Fot. CW)

"Arrow" (Fot. CW)


Michał Kolanko: Oliver stanął do walki z przeciwnikiem, z którym nie miał prawa wygrać, co zakończyło się w bardzo spektakularny sposób. To najlepiej świadczy o ewolucji, jaką przeszła ta postać od pierwszego odcinka serialu. "Arrow" to przede wszystkim rozrywka, budowanie bardziej skomplikowanych analiz działań i motywacji bohaterów nie ma w zasadzie sensu.

Ale jednak starcie z przywódcą Ligi Cieni było w pewnym sensie zwieńczeniem pewnego etapu w rozwoju postaci Olivera Queena. Jak się okazało, Oliver nie docenił Malcolma, któremu udało się zastawić sprytną – może aż za bardzo – pułapkę na głównego bohatera. W efekcie dostaliśmy jeden z najlepszych odcinków serialu, a na pewno najlepszy odcinek 3. sezonu.

Bartosz Wieremiej: Zrzucania głównych bohaterów w przepaść nie praktykuje się zbyt często i to nawet gdy sam serial wypada z ramówki. Rozwiązania zawarte w "The Climb" mogą więc wydawać się raczej drastyczne, szczególnie że ów lot bez spadochronu poprzedzono raczej jednostronnym pojedynkiem. Oliver (Stephen Amell) nie miał jednak najmniejszych szans, a całe 40 minut tylko utwierdziło w przekonaniu, jak bardzo Ra's al Ghul (Matt Nable) różni się od zwykłych śmiertelników.

Zanim jednak zobaczyliśmy ową klęskę na górze, mogliśmy zaobserwować, jak wyjaśnienie tego, kto zabił Sarę, niepostrzeżenie splotło się z całkiem imponującym planem Malcolma (John Barrowman). Pojedyncze gesty i słowa nabierały w tym czasie nowych znaczeń, a przywiązanie do rodziny obowiązywało niezależnie od ilości kłamstw, jakimi wszyscy obdarowywali się w ostatnich kilku tygodniach.

Ostatecznie więc wszystko złożyło się najlepiej (dla widza), jak mogło i pozostaje tylko czekać na wskrzeszenie (?) głównego bohatera oraz dalszą część opowieści.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,