HBO potwierdza: nie będzie 2. sezonu "Watahy"

"Wataha" (Fot. HBO)

"Wataha" (Fot. HBO)

HBO Polska tej jesieni pokaże nowy polski serial - "Pakt" z Marcinem Dorocińskim. Kontynuacji "Watahy" nie będzie, mimo wysokiej oglądalności.

We wtorek ruszyły zdjęcia do "Paktu", nowego polskiego serialu HBO, o którym nieco więcej pisaliśmy tutaj. Głównego bohatera, dziennikarza śledczego, którego publikacja wywołuje medialną burzę, gra Marcin Dorociński. Reżyserem jest Marek Lechki, scenariusz powstaje na bazie norweskiego serialu "Mammon". Pierwszy sezon będzie składał się z sześciu odcinków.

Pytaliście nas, co w związku z tym z "Watahą" - i my już znamy odpowiedź na to pytanie. "Drugi sezon Watahy nie powstanie, ale wierzymy, że powstający właśnie Pakt będzie godnym następcą" - napisało wczoraj HBO Polska na swoim fanpage'u, pod informacją o "Pakcie".

Poprosiliśmy HBO Polska o oficjalne potwierdzenie tej wiadomości. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników Watahy. Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie i zaangażowanie widzów, jak również wysoka oglądalność. Aktualnie jednak jesteśmy zainteresowani rozwijaniem różnych projektów, stąd decyzja o produkcji nowego serialu Pakt" - powiedziała Agnieszka Niburska, PR manager w HBO Polska. I dodała: "Zatem tak, potwierdzam, nie planujemy kolejnego sezonu Watahy".

Wirtualne Media podawały jesienią, że średnia oglądalność "Watahy" wynosiła 335 tys. osób i "była dwu-trzykrotnie wyższa, niż oglądalność jakiegokolwiek serialu dotychczas emitowanego na antenie HBO w Polsce". Czy "Paktowi" uda się powtórzyć ten sukces?

AKTUALIZACJA: ATM Grupa, która wyprodukowała "Watahę", chce kontynuować serial poza HBO. Na razie nie wiadomo w jakiej stacji, możliwe, że w Polsacie, do którego pilot serialu trafił pierwotnie, przed podpisaniem umowy z HBO.

REKLAMA