7 rzeczy, które uczyniły mój tydzień lepszym

"Rectify" (Fot. SundanceTV)

"Rectify" (Fot. SundanceTV)

Świetna forma "Rectify" to jedna z rzeczy, które rzeczywiście mnie cieszą tego lata. Nie brak też dobrych wieści na przyszłość - teasery "Z Archiwum X" stają się coraz ciekawsze, 2. sezon "Fargo" wygląda nieźle w zwiastunie, a poza tym wreszcie coś wiadomo o powrocie "Top of the Lake"! Możliwe spoilery.

1. Kolejny świetny odcinek "Rectify". Skrócenie sezonu do sześciu odcinków powinno dobrze zrobić "Rectify". W tym roku znów mamy bardzo dużo bardzo dobrych scen, które nie giną pośród zwyczajności. Swój moment miała Amantha, która, poproszona na szkoleniu dla menedżerów o opowiedzenie historii, jaką tylko ona może opowiedzieć, wyrzuciła z siebie wszystko, wszyściuteńko. A potem spotkała w barze pana o ciekawym imieniu, który powiedział jej to, czego nikt jej nie mówił od dawna: że jest niezwykła. Daniel tymczasem malował basen (ależ to było pięknie nakręcone!), wahał się między Tunisem a Tennessee i wypowiedział na głos myśl, która musiała za nim chodzić od dawna. Że być może powrót za kratki wcale nie byłby taką złą opcją. Dużo w tym wszystkim było codzienności, ale nie zabrakło również typowej dla "Rectify" magii czy też lekkiego oderwania od rzeczywistości. Jak na razie mamy bardzo udany sezon, w którym niby wiele się nie dzieje, a jednak można odnieść wrażenie, że wszystko jest na swoim miejscu.

2. Mulder pyta Scully, czy jest gotowa. Ostatnio zabrałam się za przypominanie sobie starych odcinków "Z Archiwum X" - tych samych, które oglądałam autentycznie przerażona w wieku 13 lat - i zdziwiłam się, jak bardzo serial Chrisa Cartera wciąż mnie potrafi przestraszyć. Bardziej niż jakakolwiek dzisiejsza produkcja telewizyjna. Dlatego ten powrót naprawdę mnie cieszy i każdy teaser oglądam po kilkanaście razy. Oby kolejne pojawiły się szybko, a tymczasem zobaczmy jeszcze raz krótki fragment rozmowy Muldera i Scully.

3. Informacje o 2. sezonie "Top of the Lake". Zdążyłam już zapomnieć, że "Top of the Lake" ma być kontynuowane, a tu proszę. Australijskie media doniosły, że w grudniu rozpoczną się zdjęcia do 2. sezonu. Tym razem miejscem akcji będzie Sydney.

4. Data powrotu "You're the Worst". Wielka szkoda, że serial jednak nie wraca latem, bo jesienią może zginąć pośród innych premier. Najważniejsze jednak, że w końcu wraca. 9 września - zaznaczamy tę datę koniecznie na czerwono.

5. Król Joffrey i kosmiczne misie. Wiem, wiem, dziwna jestem, ale informacja o tym, co teraz porabia Jack Gleeson, dawny król Joffrey z "Gry o tron", rozłożyła mnie na łopatki. A poza tym "Bears in Space" wygląda jak coś, co sama bym chciała zobaczyć.

misie456

6. George R.R. Martin w "Sharknado". Nie pojmuję fenomenu "Sharknado" (czy też po polsku "Rekinado") i nie sądzę, abym kiedyś miała z własnej woli obejrzeć któryś z tych filmów w całości. Ale G.R.R. Martin ma u mnie plusa za poczucie humoru.

7. Last but not least: trailer 2. sezonu "Fargo". Pamiętacie fatalne trailery 2. sezonu "Detektywa", z których zupełnie nic nie wynikało? Zwiastun "Fargo" to ich zaprzeczenie. Jest tu nie tylko klimat i śnieg, ale też mnóstwo urywków scen, które już na tym etapie potrafiły mnie zainteresować. Bohaterowie już teraz wyglądają na wyrazistych i porządnie napisanych, a obsada to po prostu marzenie. Polecam też klimatyczne teasery 2. sezonu "Fargo".