13 seriali, które wracają po latach (i czy ma to sens)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Z Archiwum X"


To zdecydowanie jest jeden z niewielu powrotów, na które dawni fani bardzo czekają i co do których (prawie) nikt nie ma żadnych wątpliwości. 24 stycznia 2016 roku powraca z 6 nowymi odcinkami "Z Archiwum X". W ekipie nie brakuje ani twórcy serialu, Chrisa Cartera, ani nikogo z głównej obsady. Wszyscy są nieco starsi, ale poza tym nie zmieniło się nic.

Będą i spiski, i kosmici, i różnego rodzaju potwory. Twórca "Z Archiwum X" latem w rozmowie z "Entertainment Weekly" przypomniał, że ostatnio widzieliśmy bohaterów serialu tuż po atakach z 11 września. "Wiele się wydarzyło od tego czasu. Wprowadzono sporo ograniczeń naszych wolności w imię bezpieczeństwa. Szpiegują nas i okłamują, co mi przypomina czasy mojej młodości i aferę Watergate. Myślę, że teraz mamy podobne, ale jeszcze straszniejsze czasy" - mówił Carter.

Spoilerów pojawiło się już bardzo, bardzo dużo - wyciekły tytuły dwóch pierwszych odcinków, wiemy też, że odcinki 1 i 6 będą się ze sobą łączyć. A ci, którzy już premierę nowego sezonu widzieli, twierdzą, że to po prostu stare dobre "Z Archiwum X", z wszystkimi jego wadami i zaletami. I że to uczciwa kontynuacja, a nie skok na kasę.

Czy to wystarczy w dzisiejszych czasach, kiedy oczekiwania publiczności są już inne niż w latach 90.? Uważam, że tak. "Z Archiwum X" zawsze miało momenty wybitne i zupełnie przeciętne, zapadające w pamięć i zupełnie nieznaczące - bo tak to jest kiedy serial przekracza 200 odcinków. Tak pewnie będzie i teraz - jedne rzeczy spodobają nam się bardziej, inne mniej. Ważne, że będą Mulder i Scully, ta niesamowita chemia między nimi - no i spiski. Chris Carter ma rację, dziś spiskowe tematy niemalże leżą na ulicy. I jestem pewna, że umiejętnie z tego skorzysta.

Cieszę się więc bardzo na myśl o tym powrocie i liczę, że na tym się nie skończy i że powstaną kolejne sezony. Mam tylko jedno "ale": jeśli faktycznie planowany jest spin-off z dwójką nowych agentów, to niech ktoś powstrzyma FOX-a. "Z Archiwum X" jest świetne również dlatego, że ma Gillian Anderson i Davida Duchovny'ego. I niech nikt im nie robi konkurencji w uganianiu się za kosmitami.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA