30 najlepszych serialowych odcinków 2016 roku (miejsca 10 - 1)

"Westworld" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. "Fleabag" - "Episode 6"

"Fleabag" (Fot. BBC)

"Fleabag" (Fot. BBC)


O tym, że Phoebe Waller-Bridge nie gra we "Fleabag" takiej zwykłej dziewczyny, zagubionej w życiu i wielkim mieście, wiedzieliśmy właściwie od początku. Ale dopiero finał sezonu odsłonił całą mroczną prawdę o koszmarze, w którym ona żyje, wyjaśniając dokładnie, co się stało z jej przyjaciółką Boo.

I tak, było po drodze cholernie śmiesznie, bo zobaczyliśmy nieudany seks z sarkastycznym komentarzem prosto do kamery, scenę rozstania, którą główna bohaterka początkowo uważała za scenę wyznania miłości, a także tysiąc absurdalnych zdarzeń dziejących się na dalekiej od zwyczajnej wystawie macochy. Patrząc na rozgrywającą się na naszych oczach tragifarsę, można było zaśmiewać się do łez, ale cały czas wiedzieliśmy, że będzie jeszcze coś więcej. I było.

fleabag4567

Twórczyni zrzuciła na nas prawdziwą bombę i doprowadziła graną przez samą siebie bohaterkę na skraj rozpaczy, przypominając jej, że nigdy nie uwolni się od koszmarnego poczucia winy. W jej groteskowo zapłakanej twarzy, kiedy wraca nad ranem z imprezy, nie ma nic śmiesznego.

"Fleabag" uderza w nas z ogromną siłą, sugeruje, że główna bohaterka może teraz zrobić wszystko, nawet się zabić, po czym zmienia ton na bardziej optymistyczny w ostatnich minutach. Kiedy wszystko schrzanisz i jesteś kompletnie sama, ktoś, kto chce zainwestować w "kawiarnię dla świnek morskich", jest prawdziwym darem od niebios. Ale nawet jeśli życie toczy się dalej, ciągle pozostaje świadomość, że pewnych błędów nie wymaże żaden ołówek z gumką. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA