30 najlepszych serialowych odcinków 2016 roku (miejsca 10 - 1)

"Westworld" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. "American Crime Story" - "Marcia, Marcia, Marcia"

"American Crime Story" (Fot. FX)

"American Crime Story" (Fot. FX)


"American Crime Story" miało prawie same znakomite odcinki, a my postanowiliśmy docenić ten, który odczarował osobę prokurator Marcii Clark i sprawił, że Amerykanie patrzą dziś na nią jak na bohaterkę, a nie chodzącą porażkę. W "Marcia, Marcia, Marcia" mogliśmy się przekonać, że takie a nie inne koleje sprawy O.J. Simpsona to także triumf mizoginii, przybierającej oblicze wymownych spojrzeń, kąśliwych komentarzy i krzykliwych nagłówków.

To wielki odcinek Sarah Paulson, która pokazała nam, jak twarda pani prokurator dosłownie się rozpadła, kiedy przyszło jej walczyć nie tylko z prawniczym dream teamem Simpsona, ale także z tabloidami, mającymi problem z jej wyglądem, życiem osobistym i zdjęciami z zamierzchłej przeszłości. Nagonka na Marcię przybrała absurdalną skalę, tak że w końcu w stu procentach po jej stronie wydawał się już być tylko jeden człowiek - Chris Darden (Sterling K. Brown).

"Marcia, Marcia, Marcia" najdobitniej pokazuje, z czym przyszło walczyć pani prokurator z jednego z najgłośniejszych procesów w historii Ameryki, a także udowadnia niedowiarkom, że owa prokurator też była człowiekiem. Oczywiście, ekipa Ryana Murphy'ego pokazała bardziej dramatyczną wersję wydarzeń, ale zaszczucie Marcii Clark to nie wymysł scenarzystów, to fakt. Fakt, który po latach nabrał mocy właśnie dlatego, że pokazano go w taki a nie inny sposób. [Marta Wawrzyn]

sarah-paulson-marcia-clark-crying

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA