30 najlepszych serialowych odcinków 2016 roku (miejsca 10 - 1)

"Westworld" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3. "Veep" - "Mother"

"Veep" (Fot. HBO)

"Veep" (Fot. HBO)


Na najniższym stopniu podium naszego zestawienia weteran, bo serial, który w tym roku był z nami już po raz piąty. Niczego to jednak nie zmienia w jakości, bo "Veep" w dalszym ciągu jest równie dobry, a wielu pewnie powie, że nawet lepszy, niż był na samym początku. Jedno nie ulega wątpliwości – serial HBO w najwyższej formie jest wtedy, gdy jego główna bohaterka zalicza kolejne moralne dna. A te pojawiają się z zaskakującą regularnością, bo choć wydawałoby się, że Selina Meyer niżej upaść już nie może, ona zawsze przerasta naszą wyobraźnię.

W odcinku, w którym, jak sama nazwa wskazuje, ważną rolę odegrała matka pani Prezydent, Selina osiągnęła prawdziwe szczytu cynizmu. Wszystko za sprawą rodzicielki, do której bohaterka, oględnie rzecz ujmując, nie żywi zbyt ciepłych uczuć i wcale się z tym nie kryje. A że ta wybrała sobie moment na umieranie akurat kolidujący z kolejnym prezydenckim kryzysem, to wybór priorytetów był jasny. Przynajmniej dla jednej osoby.

Humor w "Mother" był więc wyjątkowo ciężkiego kalibru, nawet jak na "Veep", ale nie da się ukryć, że odcinek bawił do łez. Ich samych zresztą w nim nie brakowało, a że niekoniecznie z tych powodów, z jakich powinno? Szczegóły. Dla naszej bohaterki najważniejsze było to, że cały ten cyrk jakimś sposobem, przynajmniej przez chwilę, obracał się na jej korzyść – do niezręcznych chwil i żartów absolutnie nieprzystających do powagi sytuacji zdążyła się już przyzwyczaić. My też powinniśmy, ale jakimś sposobem nadal dajemy się im porwać. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA