Jeszcze 13 świetnych seriali, których nie oglądacie

"Dirk Gently's Holistic Detective Agency" (Fot. BBC America)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"London Spy"

"London Spy" pojawił się parę dni temu w Polsce wraz z debiutem ShowMaksa - i oczywiście Wam go polecamy. To jeden z najbardziej niezwykłych brytyjskich seriali z ostatnich lat - szpiegowski thriller, który nie pędzi przed siebie, w zamian skupiając się na budowaniu klimatu i pokazywaniu ludzkich twarzy agentów wywiadu. W tym przypadku nie jest to szczególnie trudne, bo serial opowiada o gejowskim romansie i o tym, jak brytyjski wywiad wycinał ze swoich szeregów osoby o "niewłaściwej" orientacji seksualnej.

A czyni to w absolutnie niezwykły sposób, to znaczy serwując kameralną, subtelną opowieść o miłości dwóch chłopaków - wrażliwego Danny'ego (Ben Whishaw) i tajemniczego Alexa (Edward Holcroft). Romans bardzo szybko przeradza się w historię kryminalną z kilkoma mocniejszymi twistami. Przez ekran przewijają się kolejne znane twarze (m.in. genialna Charlotte Rampling), a sama historia trochę przypomina "Samotnego mężczyznę", tyle że w szpiegowskich okolicznościach przyrody.

BBC planuje ciąg dalszy, a na razie możecie obejrzeć pierwszych pięć odcinków, które prezentują się jak literatura przeniesiona prosto na ekran. Serial jest świetnie napisany, wspaniale zrealizowany i pokazuje Londyn od strony, jakiej pewnie jeszcze nie widzieliście w telewizji. A i rozmarzone oczy Bena Whishawa to duży plus. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13