Które jesienne nowości zapowiadają się dobrze? Oceniamy zwiastuny seriali NBC, ABC, CBS, FOX-a i CW

"Young Sheldon" (Fot. CBS)

1 2 3 4 5

Wielka Czwórka i CW zaprezentowały podczas upfrontów 34 nowe seriale. Jest kilka murowanych hitów, sporo pewnych porażek i parę świeżych pomysłów, które pewnie przepadną. Oceniamy zwiastuny!

NBC - liczę na "Rise" i "Good Girls"

"Rise" (Fot. NBC)

"Rise" (Fot. NBC)


W przypadku NBC, które prezentowało ramówkę jako pierwsze i przedstawiło nam siódemkę swoich nowych seriali, mam poważny problem. Nie ma zwiastunów produkcji przerzuconych na midseason, czyli ogromnej większości. Bardzo trudno jest spekulować na podstawie samych zdjęć i opisów, no ale spróbujmy.

Wszystkie zwiastuny i opisy nowości NBC>>>

"Law & Order True Crime: The Menendez Murders" - Najmocniejszy kandydat do pozostania w ramówce na długie lata i zarazem serial, którego oglądać raczej nie będę. To, że w obsadzie jest Edie Falco, a całość wygląda na trochę ambitniejszą niż przeciętny serial Dicka Wolfa, raczej go drugim "American Crime Story" nie uczyni. Pewnych rzeczy w telewizji ogólnodostępnej pokazać po prostu nie można, a inne rzeczy trzeba uprościć, równając do najniższego wspólnego mianownika. Wyjdzie średniak, którego zapewne będzie śledzić co tydzień kilkanaście milionów Amerykanów.

"The Brave" - W tym roku zapanowała jakaś straszna moda na podniosłe, patriotyczne dramaty, a ten wygląda zdecydowanie najbardziej koszmarnie. Patetyczny opis, drewniana obsada (OK, może poza Anne Heche, którą mogę oglądać w każdej wersji), wylewające się z ekranu banały wypowiadane nabożnym tonem - krótko mówiąc, okropieństwo jakich mało. Jakby ktoś postanowił sparodiować "Homeland" i wmówić nam, że to pełnowartościowy serial.

"A.P. Bio" - Komedie NBC wyglądają najlepiej z całej Wielkiej Czwórki i ta też mnie zainteresowała. Kompletnie nic nie rozumiem z opisu - profesor filozofii zostaje nauczycielem biologii w liceum i w ogóle tych biednych dzieci biologii nie uczy? Yyy? - nie wiem też, czemu Glenn Howerton gryzie ciągle jabłka, ale wierzę, że jest w tym jakiś pomysł. Ekipa "Saturday Night Live" za sterami całkiem nieźle wróży.

"Champions" - Nowa komedia Mindy Kaling, którą w jakiejś formie już widzieliśmy. Bo mamy tu lekkoducha i kobietę, która kilkanaście lat temu urodziła mu syna, ale zdecydowała się zachować ten fakt dla siebie. Teraz cała trójka się spotyka i... no cóż, mam nadzieję, że Mindy wymyśli coś, czego jeszcze nie widziałam. Na pewno podoba mi się opis bohatera, który właśnie dowiedział się, że jest tatą, i jego brata - jeden to "charyzmatyczny, lecz pozbawiony ambicji właściciel siłowni", drugi dla odmiany jest "cudownym idiotą". I jak tu takich nie lubić?

"Good Girls" - Znów, szkoda, że nie ma zwiastuna i że doszło do jakichś przetasowań w obsadzie, ale na papierze to wygląda nieźle. Może nie mieszałabym tu "Breaking Bad", jak zrobili to twórcy, ale serial o zdesperowanych matkach z przedmieścia, które robią skok na kasę, brzmi całkiem świeżo, zwłaszcza jak na telewizję ogólnodostępną. Mae Whitman i Retta w obsadzie to również świetna sprawa, szkoda tylko, że Kathleen Rose Perkins odeszła.

"Reverie" - Sarah Shahi pomagająca ludziom zagubionym w wirtualnej rzeczywistości? Teoretycznie nie brzmi to źle, w praktyce pewnie będzie kolejny niezbyt wymagający procedural, który może przetrwa, a może nie. Oczywiście, to może być drugie "Person of Interest". Ale równie dobrze to może być kolejny "Skorpion". Bez zwiastuna tego nie ocenimy, możemy tylko powiedzieć, że tak, Sarah Shahi zawsze wygląda dobrze.

Reverie - Season Pilot

"Rise" - Zdecydowanie projekt, na który czekam i to bardzo. Szkolne kółko teatralne oczywiście kojarzy się na pierwszy rzut oka z "Glee", ale myślę, że to będzie zupełnie inny serial. Bo tu mniej chodzi o dzieciaki, a bardziej o nauczyciela, który swoim entuzjazmem jest w stanie zarazić całe miasteczko. Przypomina się "Friday Night Lights" i to bardzo, a że oba seriale łączy osoba twórcy - Jasona Katimsa - to naprawdę nie mogę się już doczekać. Emocje sprzedane w stylu znanym czy to z "FNL", czy "Parenthood" zawsze są w cenie, a poza tym uważam, że Josh Radnor jest wręcz stworzony do grania nauczycieli. Tylko gdzie ten zwiastun?

1 2 3 4 5
REKLAMA