Najlepsze serialowe odcinki 2017 roku (miejsca 20 - 11)

"Halt and Catch Fire" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

W czasach kiedy seriale pochłania się całymi sezonami, raz jeszcze doceniamy konkretne odcinki. Pierwsza część naszego rankingu tutaj, w drugiej znalazło się miejsce m.in. dla "Fargo", "The Deuce", "BoJacka Horsemana" i "Halt and Catch Fire".

20. "Fargo" - "The Law of Non-Contradiction"

"Fargo" (Fot. FX)

"Fargo" (Fot. FX)


3. sezon "Fargo" wylądował już na naszej liście serialowych rozczarowań roku 2017, ale to nie znaczy, że zabrakło w nim perełek. Debatując nad zawartością tej listy, mieliśmy nawet problem z wyborem odcinka, bo szalenie podobał nam się także ten ze spotkaniem na kręgielni. Ostatecznie jednak doceniliśmy odcinek nr 3, w którym Gloria (wspaniała Carrie Coon) poleciała do Los Angeles. To było coś niezwykłego, i to nawet w momencie kiedy jeszcze nie podejrzewaliśmy, że nieznajomy z samolotu grany przez Raya Wise'a okaże się kimś nie do końca z tego świata.

W "The Law of Non-Contradiction" zamieniliśmy śnieżną Minnesotę na słoneczną Kalifornię i dodatkowo wyprawiliśmy się w przeszłość do lat 70., by poznać młodszą wersję Ennisa Stussy'ego, a właściwie Thaddeusa Mobleya (Thomas Mann), autora powieści science fiction, który z marnym skutkiem próbował przebić się Hollywood. Śledztwo Glorii odsłoniło całą gorzką prawdę o jej ojczymie i przyniosło coś absolutnie wyjątkowego: smutną, poruszającą historię małego robota zwanego Minskym, bohatera książki "The Planet Wyh", napisanej przez Mobleya.

Animowany segment opowiadający o robocie, który przemierzał samotnie świat przez miliony lat tylko po to, by w końcu się po prostu wyłączyć, tonem pasował do "Fargo" idealnie, a formą nie przypominał niczego, co zobaczyliśmy w serialu wcześniej. Po upływie ponad pół roku od 3. sezonu "Fargo" szczegóły krwawej masakry w Minnesocie zdążyły mi się już zamazać w pamięci, do tego stopnia, że nie jestem pewna, kto z niej wyszedł cało, a kto nie. Tymczasem minimalistyczną opowieść o smutnym robocie pamiętam do teraz ze szczegółami. [Marta Wawrzyn]

fargo-robot567

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10